11.05.2012 14:07:00

ZYXEL P-660RU Modemlerde Port Yönlendirme, ADSL Yardım

ZYXEL P-660RU Modemlerde Port Yönlendirme Resimli Anlatım


ZYXEL P-660RU Adsl modemlerde port yönlendirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edin. Port yönlendirme ile ilgili karşılaştığınız problemler ile ilgili bölümümüzden yardım alabilirsiniz.


İnternet tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 adresini girin. Kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Kullanıcı adı admin, şifre olarak 1234 girin. Bazı modemler şifre olarak servis sağlayıcıların kendi belirledikleri şifreleri kullanmaktadırlar. Yukarıdaki şifre ile giriş yapamazsanız ADSL modem şifrelerini öğrenmek için: ADSL Modem Şifreleri bölümümüze  bakabilirsiniz.


Port Yönlendirme, ADSL Modem IP Adresi


Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu bö'lümde NAT'a tıklıyoruz.
Prestige660RU Nat


Nat Mode ekranından Sua Only seçeneğinin solundaki kutucuğu işaretleyip Edit Details' e tıklayın.
Prestige660RU-sua


Bu ekranda yönlendirme istediğimiz port numaralarını giriyoruz.
Prestige660RU-port

Yukarıda 80 numaralı portan modeme gelen istekler 192.168.1.1 numaralı IP'ye yönlendirilmiş. Yönlendirmek istediğiniz port numarasını ve hangi ip'ye yönlendirmek istediğinizi buraya girip Save'e tıklayınız. Port yönlendirme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Örnek: Bir şirketinizde bir ip kamera var ve  bu kameraya 8080 numaralı port üzerinden erişiliyor. Bu kameranızın IP'si 192.168.1.55 olsun.  Dışardayken kameranıza erişmek için port yönlendirmesi bölümünde start port ve end port kısmına 8080, ip adress kısmına 192.168.1.55 giriyorsunuz.

Kullandığınız programlara ve cihaza göre port numaraları değişebilmektedir. Arama motorlarında "Pragram ismi/cihaz ismi port?" şeklinde arama yaparak programınızın veya cihazlarınızın hangi portu kullandığını öğrenebilirsiniz.

Port yönlendirmesi yapacağınız bir bilgisayarsa ip adresini aşağıdaki şekilde öğrenebilirsiniz.

Başlat'a tıklayıp CMD yazın ve Enter tuşuna basın. Komut Satırına ipconfig yazın ve Enter tuşuna basın.Yorumlar

Yorum yok


Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
 


Kategori:

Konular: port yönlendirme, adsl modem port yönlendirme, zyxel modem port yönlendirme , zyxel p660ru port yönlendirme, zyxel p660ru adsl modem yardım,