11.05.2012 15:27:00

ZYXEL P-660HW-T1 v2 Modemlerde Port Yönlendirme

ZYXEL P-660HW-T1 v2 Modemlerde Port Yönlendirme Resimli Anlatım


ZYXEL P-660HW-T1 v2 Adsl modemlerde port yönlendirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edin. Port yönlendirme ile ilgili karşılaştığınız problemler ile ilgili bölümümüzden yardım alabilirsiniz.


İnternet tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 adresini girin. sonraki ekran şifre soracaktır. Şifre olarak 1234 girin. Bazı modemler şifre olarak servis sağlayıcıların kendi belirledikleri şifreleri kullanmaktadırlar. Yukarıdaki şifre ile giriş yapamazsanız ADSL modem şifrelerini öğrenmek için: ADSL Modem Şifreleri bölümümüze bakabilirsiniz.


Port Yönlendirme, ADSL Modem IP Adresi


Karşınıza aşağıdaki gibi modem arayüz ekranı gelecektir. Bu bölümde Ağ / Ağ Adres Çeviricisi'nden Port Yönlendirme'ye giriyoruz.
P-660HW-T1_arayuz

Bu ekranda yönlendirme istediğimiz port numaralarını giriyoruz.

Burada “Servis ismi” k›sm›ndaki seçeneklerden web server için WWW, ftp server için FTP yi mail server için ise E-mail(SMTP) ve E-mail(POP3) ü seçin, “Sunucu IP adresi” kısmına ise yönlendirmenin yapılacağı bilgisayarların IP numaralarsını giriniz. Her girdinin ardından sağ taraftaki “Ekle” butonunu tıklayarak açtığınız portları listeye ekleyiniz. Eğer bütün portları cihazın arkasındaki bir makineye yönlendirmek isterseniz “Varsayılan Sunucu” kısmına yönlendirme yapılacak bilgisayarın IP’si girilir.


Uzak masaüstü kamera veya başka uygulamaların portlarını yönlendirmek
için(emule,bittorrent vs) “Servis Adı” menüsünden “User Define” seçeneğini seçiniz. Açılacak ekranı aşağıda görebilirsiniz. Açılan bu pencerede “Aktif” seçeneğini işaretleyiniz, Servis Adı kısmına belirlediğiniz bir ismi yazınız. Başlama portu ve Bitiş portu kısımlarına açacağınız portları giriniz. Örneğin 9991 ile 9999 aras›ndaki portları açarken “Start Port: 9991” ve “End Port:9999” olmalı. Eğer tek bir port
açacaksanız start ve end kıssımlarına aynı port numarasını yazmalısınız. “Sunucu IP Adresi” Kısmına kameranızın IP adresini veya kameranızın görüntülendiği bilgisayarın IP adresini giriniz. Ayarlarımızı yapıp “Uygula” düğmesine yıkladığımızda konfigürasyon kaydedilecek ve yaptığımız ayarlar yukarıdaki menüde görülebilecektir.


P-660HW-T1_natKullandığınız programlara ve cihaza göre port numaraları değişebilmektedir. Arama motorlarında "Pragram ismi/cihaz ismi port?" şeklinde arama yaparak programınızın veya cihazlarınızın hangi portu kullandığını öğrenebilirsiniz.

Port yönlendirmesi yapacağınız bir bilgisayarsa ip adresini aşağıdaki şekilde öğrenebilirsiniz.

Başlat'a tıklayıp CMD yazın ve Enter tuşuna basın. Komut Satırına ipconfig yazın ve Enter tuşuna basın.Yorumlar

Yorum yok


Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
 


Kategori:

Konular: port yönlendirme, zyxel modem port yönlendirme, zyxel p660hw t1 v2 port açma, port açma, adsl modem port yönlendirme,