TTNET WiFi, Sık Sorulan Sorular

TTNET WiFi, TTNET'in, kablosuz, hızlı internet erişimidir. TTNET WiFi ile, havaalanları, oteller, alışveriş merkezleri, konferans merkezleri, marinalar, kafeler, fuar alanları gibi yerlerde, taşınabilir bilgisayarlarınız (dizüstü bilgisayar, el bilgisayarı-PDA) veya Wi-Fi uyumlu cep telefonunuz* üzerinden İnternete bağlanabilirsiniz.

*Telefon ve bilgisayarlarınızın Wi-Fi özellikleri olup olmadığını cihaz satış temsilcinize danışabilirsiniz.

Bu servisten yararlanabilmeniz için,

WLAN (Wi-Fi) erişimi destekleyen bilgisayar, PDA ya da cep telefonunuzla, TTNET WiFi Servis Noktalarından birinde olmanız, Bağlantı yapabilmek için TTNET WiFi kullanıcı adı ve şifre almış olmanız yeterlidir.


Nasıl bağlanabilirsiniz?

TTNET WiFi isim ve logosunu gördüğünüz kablosuz İnternet servis Noktasında cihazınızın WLAN özelliğini aktive ediniz. Kablosuz ağlardan (SSID) "TTNet WiFi"ı seçiniz. Bilgisayarınızda yüklü web tarayıcı (Internet Explorer, Firefox vb.) ile www.ttnetwifi.com.tr adresine bağlanarak (herhangi bir sayfaya gitmeye çalıştığınızda da bu adrese yönlendirileceksiniz) kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapınız.


Kullanıcı adı ve şifrenizi nasıl temin edebilirsiniz?Kredi Kartı: Kredi kartınız ile ödeme yaparak kullanıcı adı ve şifre temin edebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapmak için servis noktalarımızdan birisinde bulunmanız yeterlidir. Burada karşınıza çıkan sayfadan kredi kartınızla ödeme yaparak kullanıcı adı ve şifre temin edebilirsiniz. TTNET WiFi şimdi TTNET ADSL Abonelerine ücretsiz: TTNET ADSL abonesiyseniz, 31 Ekim 2008'e kadar paketlerinize özel tanımlanmış TTNET WiFi dakikalarını ücretsiz kullanabilirsiniz. Bunun için TTNET WiFi Servis Noktalarında, ADSL Hizmet Numarası, ADSL kullanıcı adı ve ADSL şifrenizi girmeniz yeterli.


TTNET WiFi Kullanım Ücretleri

TTNET WiFi ile internete bağlanmak için günlük, haftalık ve aylık olmak üzere farklı zaman dilimlerinde geçerli olan TTNET WiFi paket ücretini TTNET WiFi Servis Noktasında kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.


TTNET WiFi paketlerini, ilk kullanımdan itibaren paketinizin geçerli olduğu süre sonuna kadar (günlük: 24 saat içinde; haftalık: 7 gün içinde; aylık: 30 gün içinde) dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Nasıl ödeme yapabilirsiniz?

Kredi kartı ile ödeme yapmak için Servis Noktalarımızdan birisinde bulunmanız gereklidir. İnternet tarayıcınızla herhangi bir web adresine girmeye çalıştığınızda TTNET WiFi karşılama sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfadaki "Kredi Kartı ile Ödeme" seçeneğini kullanarak Kullanıcı Adı ve Şifre'nizi alabilirsiniz. TTNET WiFi karşılama sayfasına yalnızca Servis Noktalarından ulaşabilirsiniz.