TTNet VİTAMİN İlköğretim - Sık Sorulan Sorular

TTNET Vitamin İlköğretim

TTNET Vitamin İlköğretim nedir?


TTNET İlköğretim, ilköğretimde okumakta olan 4,5,6,7,8. sınıftaki öğrencilerin derslerini kolaylaştırmak amacı ile hazırlanmış olan eğitim destek hizmetidir.

TTNET Vitamin'de hangi dersler var?

TTNET Vitamin İlköğretim, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için hazırlanmış Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerini içerir.


TTNET Vitamin'de konular nasıl anlatılır?


TTNET Vitamin'de konular 3 boyutlu canlandırmalar, etkileşimli (interaktif) etkinlikler ve çözümlü örneklerle anlatılmaktadır. TTNET Vitamin İlköğretim sınıfta işlenen derslerle tam bir uyum içindedir. Ders kitabı üzerinden okulda işlenen konular, TTNET Vitamin İlköğretim'de kolaylıkla takip edilebilir, canlandırmalar izlenip etkinlikler tamamlanarak derse kolaylıkla hazırlanılabilir ya da tekrar edilebilir.


Öğrenciyim, TTNET Vitamin'in bana ne faydası olur?


TTNET Vitamin ile sınıfta anlamakta zorlandığınız ve pekiştirmek istediğiniz konuları, eğlenceli bir şekilde, görsel ve işitsel olarak zenginleştirilmiş anlatım tarzı ile evinizden istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. TTNET Vitamin İlköğretim, ders kitaplarınızla uyumlu içeriğiyle derslerinizi evinizden istediğiniz kadar tekrar ederek, öğrenme imk¢nına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca, TTNET Vitamin İlköğretim'de yeralan testler ile bilginizi sınayarak, sınavlarınıza da hazırlanabilirsiniz.



Öğretmenim, TTNET Vitamin'in bana ne faydası olur?

TTNET Vitamin, eğlenceli anlatım tarzı ile öğrencilerinize derslerini evden tekrar etmeyi sevdireceği için sınıfa hazır gelmelerini sağlar. Böylelikle, kalabalık sınıflar ve yoğun müfredat nedeniyle derste hızlıca geçilmek zorunda kaldığınız konular hakkında öğrencilerinizin en büyük yardımcısı olur. Dolayısıyla, öğrencilerinizin derslerindeki başarısı yükselir ve siz de bu başarıya ortak olmanın hazzını yaşarsınız.


Veliyim, TTNET Vitamin'in bana ne faydası olur?

Eğitim, çocuklarınızın geleceği için en önemli unsurdur. Siz de bunun farkındasınız ve çocuklarınıza iyi bir eğitim aldırmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. TTNET Vitamin İlköğretim size yeni bir kapı açıyor. Çocuklarınız eğlenceli bir şekilde, evden ve internet üzerinden derslerini tekrar edip, okullarındaki başarılarını yükseltirken, siz de onlarla daha fazla zaman geçirebilmenin keyfini süreceksiniz. Üstelik TTNET Vitamin İlköğretim'e aile bütçenizi sarsmayacak uygun ödeme koşulları ile sahip olabileceksiniz.


TTNET Vitamin  ücretsiz mi?

TTNET Vitamin, MEB'e bağlı devlet okullarında öğretmenlik yapan ve MEB'in merkezi elektronik sistemlerine kayıtlı 4. ve 5. sınıf, sınıf öğretmenleri ile 6, 7, ve 8. sınıf Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe ve Sosyal Bilgiler Öğretmenleri için çok yakında ücretsiz olacaktır.


TTNET Vitamin için TTNET ADSL Aboneliği gerekiyor mu?

Evet, şuan için TTNET Vitamin İlköğretim'i bir TTNET ADSL Abonesi olacak şekilde satın almanız gerekiyor.


TTNET Vitamin'de kaç tane canlandırma, etkinlik var?

TTNET Vitamin İlköğretim'de 3200 adet Canlandırma ve Etkileşimli Alıştırma, 873 Sınıf Etkinliği ve Soru Cevap Etkinliği bulunmakta ve artmaya devam ediyor. Ayrıca öğretmenlerimizin sunum hazırlayabilesi için 109 adet Sunum Şablonu bulunmakta.


TTNET Vitamin'de kaç tane test/sınav var?

TTNET Vitamin'de 153 Tarama Testi mevcut. Bu testlerde toplam 2310 soru bulunmakta. TTNET Vitamin İlköğretim'deki test ve soru miktarı her geçen gün artmakta.



TTNET Vitamin İlköğretim'i Türk Telekom Bayilerinden nasıl satın alırım?

TTNET Vitamin'i satın alırken, TTNET ADSL Hizmet Numaranızı* veya TTNET ADSL aboneliğinizin bağlı olduğu telefon numarasını bilmeniz yeterlidir. Satın alma süreci sırasında TTNET Vitamin Kullanıcı Sözleşmesini okumanız ve imzalamanız gerekecektir.TTNET ADSL Hizmet numaranız, TTNET ADSL faturanızın sol üst köşesinde yeralan, 18 ile başlayan 10 haneli numaradır.



TTNET Vitamin İlköğretim'i satın aldım, kaç kişi kullanabilir?

TTNET Vitamin İlköğretim'i, bir ya da birden fazla kullanıcının faydalanabilmesine imkan veren değişik paketler arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek satın alabilirsiniz. Paketinizin size verdiği kullanıcı hakkı kadar kullanıcıyı www.ttnetvitamin.com.tr web sitesinde yeralan "Kullanıcı Yönetimi" bölümüne giriş yaparak sisteme ekleyebilirsiniz.


TTNET Vitamin'i satın aldım, sonra ne yapmalıyım?

TTNET Vitamin'i satın aldıktan sonra www.ttnetvitamin.com.tr web sitesini ziyaret ederek, siteye kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Web sitesinde yeralan "TTNET Kullanıcı Yönetimi" linkine tıklayarak; TTNET ADSL Hizmet Numaranızı, TTNET ADSL Kullanıcı Adınızı ve TTNET ADSL şifrenizi girerek kayıt sürecini başlatabilirsiniz. Kayıt süreci içinde TTNET Vitamin'i kullanmasını istediğiniz öğrencilerin TC Kimlik Numaralarını (TCK) sisteme eklemeniz ve şifrelerini belirlemeniz gerekmektedir. Öğretmen kaydı için ise www.ttnetvitamin.com.tr web sitesinde yeralan "Öğretmen Girişi" butonuna tıklayarak, kayıt işlemini yapabilirsiniz.


Kaydımı tamamladım, TTNET Vitamin İlköğretime'e nasıl giriş yaparım?

TTNET Vitamin İlköğretim'e www.ttnetvitamin.com.tr web sitesinde yer alan "Giriş" bölümünden, kayıt aşamasında sisteme tanıttığınız TC Kimlik Numaraları (TCK) ve belirlediğiniz şifreler ile giriş yapabilirsiniz. Öğretmen girişi için ise web sitesinde yeralan "Öğretmen Girişi" butonuna tıklamanız gerekmektedir.


TTNET Vitamin İlköğretim'i her yerden kullanabilir miyim?

TTNET Vitamin İlköğretim'i satın aldıktan sonra Türkiye içinde, İnternet bağlantınızın olduğu her yerden www.ttnetvitamin.com.tr web sitesine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak kullanabilirsiniz.


Okula giden 2 çocuğum var. 2. çocuğum TTNET Vitamin İlköğretim'i nasıl kullanabilir?

TTNET Vitamin İlköğretim'i, bir ya da birden fazla kullanıcının faydalanabilmesine imkan veren değişik paketler arasından, ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek satın alabilirsiniz.


TTNET Vitamin İlköğretim'i kullanmak için hangi hızda İnternet erişimi gerekiyor?

1 Mbps ve üzeri İnternet bağlantı hızlarında TTNET Vitamin İlköğretim'i rahatlıkla kullanabilirsiniz.


TTNET Vitamin İlköğretim'i kullanmak için nasıl bir bilgisayar lazım?

TTNet Vitamin için bilgisayarınızda bulunması gereken minimum özellikler:

Intel® Pentium® 4 2.0GHz (ya da uyumlu) işlemci br>512MB RAM
1024x768 ekran çözünürlüğü
16MB ekran kartı
200MB boş hard-disk alanı
Ses kartı
Hoparlör veya kulaklık
Internet Explorer 6.0+ veya Firefox 2.0+ tarayıcı
Adobe Flash Player 9.0.115 veya üstü
Windows Vista veya Windows XP işletim sistemi
512kbps hızında İnternet bağlantısı



Kategori: TTNet Servisleri

Konu: TTNet Vitamin, www.ttnetvitamin.com.tr, TTNet Vitamin Lise, TTNet Vitamin İlköğretim TTNet Vitamin İlköğretim Yardım TTNet Vitamin Lise Yardım