TTNET MÜZİK - Sık Sorulan Sorular

TTNET MÜZİK Nedir ?

TTNET MÜZİK, TTNET ADSL kullanıcılarına, çok geniş bir repertuarla yerli müzik eserlerini yasal olarak bilgisayarlarına indirme ve dinleme hakkı sağlayan, ayrıca müzik dünyasındaki gelişmeleri takip edebilmeleri amacıyla çeşitli haberler ve etkinlikler hakkında bilgiler sunan, sevdiğiniz sanatçılara ait fotoğraflar ve röportajların yer alacağı müzik portalidir.

TTNET MÜZİK'in web adresi nedir?

www.ttnetmuzik.com.tr

TTNET MÜZİK Arşivinde Kaç adet Şarkı var?

MÜ-YAP kataloğunda bulunan sanatçı ve yapımcılara ait 100.000'e yakın yerli parça TTNET MÜZİK arşivinde yer almaktadır.

Site içinde şarkıları nasıl ararım?

Site içindeki arama motoruna ilgilendiğiniz şarkının adını veya şarkıcı adını ya da albümün ismini yazarak arama yapabilirsiniz.

İstediğim bir sanatçının albümünü ya da şarkısını bu sitede bulamadım?

Aradığınız albüm ya da sanatçının yapım şirketi MÜ-YAP Meslek Birlikleri üyesi değildir ya da albümün yapım şirketi üye olsa bile henüz MÜ-YAP dijital kataloguna eklenmemiş olabilir.

En popüler kategorisi neye göre belirleniyor?

En popüler kategorisi, kullanıcılar tarafından en çok indirilen şarkı ve albümlere göre belirlenmektedir.

Siteye yurtdışından da erişebilir miyim? Şarkıları indirebilir miyim?

Siteye herhangi bir İnternet bağlantısı ile erişebilirsiniz ancak sitede yer alan eserleri yurt dışından bağlandığınızda indiremezsiniz. Yurt içinde ise, şarkı indirebilmek için TTNET ADSL bağlantısı üzerinden kullanıcı isim ve şifreniz ile erişmeniz yeterlidir.

Sitede bahsedilen MÜ-YAP neyin kısaltmasıdır, ne anlama geliyor?

MÜ-YAP, Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği, fonogram yapımcılarının bir araya gelerek oluşturduğu, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu' nun 42. maddesi gereğince kurulmuş olan bir meslek birliğidir. Bakanlar Kurulunun 22/11/2001 gün ve 2001/3329 sayılı kararı ile de, IFPI, Uluslararası Fonogram Endüstrisi Birliği'nin Türkiye Milli Grubu olarak tescil edilmiştir.MÜ-YAP'a üye 72 tüzel kişilik sahibi şirket bulunmakta ve bunlar üretim bakımından Türkiye Müzik Endüstrisi'nin yüzde 80'lik bir kısmını; yabancı repertuarın tamamını temsil etmektedir. MÜ- YAP, her türlü izinleri alarak ve bedellerini ödeyerek, icra ve temsili sonucunda plak, kaset, CD vb. ses taşıyıcılarına tespitini yaparak, sadece bedeli karşılığı dinleyiciye ulaştırmak amacıyla piyasaya sunan müzik yapımcısı üyelerinin verdiği yetki belgeleri ile, Türkiye ve dünyanın her yerinden yerli ve yabancı repertuarlara ait albümlerin en büyük bölümünün haklarını korumaktadır. F.S.E.K'in 80. Md. gereğince üyelerine ait hakların kullanımına, bu yetki belgelerinin kapsamı içinde izin verme yetkisine sahip tek kuruluştur. Daha fazla bilgi için : http://www.mu-yap.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

TTNET MÜZİK'e nasıl üye olacağım?

TTNET MÜZİK'e www.TTNETmuzik.com adresinden giriş yaptıktan sonra üye ol tuşuna basarak üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. Siteye üye olabilmeniz için size TTMail e-posta adresiniz sorulacak, TTNET MÜZİK üyelik şifreniz ttmail.com uzantılı e-posta adresinize gönderilecektir. Üyelik başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ttmail.com e-posta adresinizi kontrol ediniz. TTMail kullanıcı adınız ve TTMail e-posta kutunuza gelen şifre ile TTNET MÜZİK'e girerek hizmetlerimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.TTMail, TTNET' in tüm ADSL abonelerine sunduğu ücretsiz e-posta servisidir.

Ay içinde TTNET ADSL bağlantı paketimi değiştirdim, TTNET MÜZİK üyeliğim de değişir mi?

Evet, ADSL aboneliğiniz değiştiğinde TTNET MÜZİK üyelik haklarınız da değişecektir. 1 Mbps 4GB TTNET ADSL paketi abonesi iken daha yüksek hız ve/veya kotaya sahip bir pakete veya kotasız bir pakete geçerseniz yeni paketinize tanınan TTNET MÜZİK Gold üyelik haklarından hemen yararlanmaya başlarsınız.

TTNET MÜZİK'e üye olamıyorum?

TTNET MÜZİK'e üye olmak için öncelikle TTNET ADSL abonesi olmanız gerekir. Bunun yanısıra ücretsiz TTMail e- posta almış olmanız ve bu e-mail hesabına erişebiliyor olmanız gerekir. Güvenliğiniz için, www.ttnetmuzik.com portaline ilk erişim için şifreniz ttmail.com uzantılı eposta adresinize gönderilecektir. Yardım için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

TTNET MÜZİK'e üye oldum ancak şarkı indiremiyorum?

Müzik parçalarını indiremiyorsanız TTNET MÜZİK sitesi üyeliğinizi ve doğru şifreyi kullanıp kullanmadığınızı tekrar kontrol ediniz. Eğer üye iseniz, www.ttnetmuzik.com adresinde oturum açıp açmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Oturum açmış iseniz, üyeliğinizi kontrol ederek Standart Üyeliğe (1Mbps / 4GB) sahip olup olmadığınızı öğreniniz. Eğer Standart Üyeliğe sahip kullanıcıysanız aylık müzik indirme kotanızı aşmış olabilirsiniz. Bu durumda 1Mbps/6GB ve üstü abonelik paketlerinden birine geçebilir ya da TTNET ADSL abonelik paketini değiştirmeden, TTNET MÜZİK Gold üyeliği 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak satın alabilir ve Gold Üyelik haklarına sahip olabilirsiniz. Eğer oturum açmış ve üst abonelik paketlerinden birine aboneyseniz (TTNET MÜZİK Gold Üye) ya da Standart Üye olup kotanızı doldurmadıysanız tarayıcı ayarlarınızı kontrol ederek şarkıyı indirmeyi tekrar denemeniz gerekir. Hala sorun yaşıyorsanız, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

İndirdiğim şarkıları yüklemek istediğimde "Aboneliğiniz kapalı durumdadır" uyarısı veriyor. Bu ne demek, ne yapmalıyım?

Bu uyarı aktif bir TTNET ADSL aboneliğinizin bulunmadığını belirtmektedir. TTNET ADSL aboneliğiniz hala devam ediyor ve bu mesajın hatalı olduğunu düşünüyorsanız, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak lütfen abonelik bilgilerinizi kontrol ediniz.

İndirdiğim şarkıları çalmak isteyince "Aktif bir aboneliğiniz bulunmamaktadır" uyarısı çıkıyor. Ne yapmalıyım?

Bu hatayı alıyorsanız, halen TTNET ADSL Aboneliğiniz yok demektir. İndirdiğiniz eserleri dinlemeye devam edebilmeniz için TTNET ADSL aboneliğinizin devam etmesi ve ayda en az bir kez TTNET MÜZİK'e giriş yapmış olmanız gerekmektedir. TTNET ADSL abonesi olmak için www.ttnet.com.tr adresinden abonelik başvurusu yapabilir, 4440 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayabilir ya da en yakın TTNET ADSL satış noktasına uğrayarak TTNET ADSL aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Aboneliğiniz devam ediyor ve bu uyarının hatalı olduğunu düşünüyorsanız yardım için lütfen 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayınız.

Aktif Abonelik Periyodu Nedir?

Aktif abonelik periyodu, TTNET ADSL abonesi bulunduğunuz her ayın ilk günü ile son günü arasındaki süredir.

TTNET MÜZİK'e giriş yapmayı denediğimde "ttnetmuzik.com'dan sadece TTNET ADSL aboneleri faydalanabilir" hatası alıyorum, neden olabilir?

TTNET MÜZİK portaline herhangi bir İnternet bağlantısı üzerinden erişebilirsiniz ancak üye girişi yapabilmek için TTNET ADSL bağlantısı kullanmanız gereklidir. TTNET ADSL bağlantısı kullandığınızı teyit etmek üzere bilgisayarınızın İnternet erişiminde kullandığı IP numarası TTNET MÜZİK tarafından kontrol edilmektedir. Eğer TTNET ADSL bağlantısı kullandığınız halde giriş yapamıyorsanız 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak IP adresinizi ve yaşadığınız problemi bildirerek destek alabilirsiniz.

TTNET MÜZİK'e girmeye giriş yapmaya çalıştığımda IP adresimi gösteren bir mesaj çıkıyor, ne yapmalıyım?

TTNET MÜZİK portali sadece TTNET ADSL abonelerinin kullanımına sunulduğundan, portale her girişinizde kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte IP adresiniz de kontrol edilmektedir. TTNET ADSL hattınızdan bağlanırken bu sorunu alıyorsanız, lütfen 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayınız.


TTNET MÜZİK Şifresi ile İlgili Sorular

Siteye üye oldum, şifrem gelmedi, ne yapmalıyım ?

Böyle bir durumda TTMail e-posta adresinizle tekrar üye olmayı deneyerek şifrenizin e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Probleminiz devam ederse 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

TTNET MÜZİK şifremi aldım fakat giriş yapamıyorum?

TTNET ADSL aboneliğinizin devam edip etmediğinizi kontrol ediniz. Eğer aboneliğiniz sona erdiyse portale erişiminiz engellenmiştir. TTNET ADSL aboneliğinizi tekrar başlatmak için, www.ttnet.com.tr üzerinden online başvuru yapabilir veya size en yakın TTNET ADSL satış noktasına uğrayabilirsiniz. Eğer TTNET ADSL aboneliğiniz devam ediyorsa kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girip girmediğinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz. Kullanıcı adınızı v şifrenizi doğru girdiğinizden ve TTNET ADSL aboneliğinizin sürdüğünden emin olduğunuz halde bağlanamıyorsanız, yardım için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Şifremi unuttum; yeniden şifre alabilmek için ne yapmalıyım?

Sitede, oturum açma ekranından, "Şifremi Unuttum" linkine tıklayıp çıkan formda TTMail e-posta adresinizi girerek şifrenizin tekrar e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

TTNET MÜZİK'i giriş yapıp kullandıktan sonra İnternet tarayıcımı sağ üstteki çarpı (x) işaretinden kapattım, tekrar giremiyorum ne yapmalıyım?

TTNET MÜZİK'ten sağ üstte yer alan "Çıkış"a basmadan çıkıldığı takdirde, sistem otomatik olarak 5 dakika boyunca portale giriş yapmanızı engelleyecektir. Bu sürenin bitiminde portale girebilirsiniz.

TTNET MÜZİK şifremi hatırlayamadım, şifremin bloke olduğu mesajı geldi, ne yapmalıyım?

TTNET MÜZİK şifrenizi 5 defa hatalı girdiğiniz takdirde şifreniz bloke olacaktır. Şifrenizi açtırmak için 444 0 375 Müşteri Hizmetlerini arayınız.


TTNET MÜZİK Dijital Müzik Hakları ile İlgili Sorular

TTNET ADSL abonelik paketime göre TTNET MÜZİK üyeliğim de değişiyor mu?

Evet; en düşük hız ve kotaya sahip 1Mbps hız ve 4GB kotalı paketteki TTNET ADSL abonelerimiz, ücretsiz sahip oldukları TTNET MÜZİK Standart üyelik kapsamında sınırsız müzik dinleyebilir ve ayrıca her ay 10 adet şarkıyı da bilgisayarlarına indirebilirler. 1Mbps hız ve 4 GB kotalı paket dışındaki tüm TTNET ADSL abonelik paketi sahibi kullanıcılarımız ise ücretsiz sahip oldukları TTNET MÜZİK Gold üyelik kapsamında sınırsız müzik dinleyebilecekleri gibi ayrıca ayda 300 adet şarkıyı da bilgisayarlarına indirebilir, 100 defayı aşmayacak şekilde CD'ye kaydedebilir ve taşınabilir müzik çalarlarında da dinleyebilirler.TTNET MÜZİK Standart üyelik sahibi kullanıcılarımız, aylık ilave 3 YTL ödeyerek TTNET MÜZİK Gold üyeliğe geçebilirler.

Mevcut TTNET ADSL 1Mbps hız, 4GB kotalı paket aboneliğimi değiştirmeden TTNET MÜZİK Gold üyeliğe geçebilir miyim?

Evet, 1 Mbps 4 GB paketi kullanan müşterilerimiz, ayda ilave 3 YTL ödeyerek TTNET MÜZİK Gold üyeliğe geçebilir ve 1Mbps/6GB ve üstü abonelerinin yaralandığı Gold Üyelik haklarından yararlanabilirler. Gold üyelik haklarından hemen yararlanmak için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. TTNET MÜZİK üyelik değişikliğinde, TTNET ADSL hızı ve kotası değişmez; sadece TTNET MÜZİK'ten yararlanma haklarınız değişir.
1 Mbps 4GB paketini kullanıyorum ve TTNET MÜZİK Gold Üyeliği almıştım. Şimdi ise, ADSL üst paketlerden birine geçmek istiyorum.

 Daha önce indirdiğim müziklerimi yeni TTNET ADSL paketim ile de dinleyebilecek miyim?

TTNET MÜZİK üyelik bilgileriniz TTNET ADSL paket aboneliğinize göre güncellenmektedir. TTNET ADSL paket değişikliğinden sonra sorun yaşarsanız 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

Limitli ADSL abonesiyim. İndirdiğim şarkılar aylık kotamdan düşülür mü?

Evet indirdiğiniz parçalar aylık kotanızdan düşecektir. 1 WMA dosyası yaklaşık 3-5 MB aralığındadır.

İndirdiğim şarkılardan müzik CD'si oluşturabilir miyim?

Evet, TTNET MÜZİK Gold üyelik sahibi iseniz, indirdiğiniz şarkıları, 100 şarkı ile sınırlı olmak üzere CD'ye yazabilirsiniz. Örnek olarak; bir şarkıyı, bir kere CD'ye yazdığınızda aylık hakkınız olan 100'den 1 hak eksilecektir. Aynı şarkıyı bir kez daha bir CD'ye yazarsanız, bu durumda yine kalan haklarınızdan 1 adet hakkınız daha eksilecektir.

Müzik indirmek için kullanacağım bilgisayar ve müzikçalar adedinde sınır var mı?

TTNET MÜZİK'ten faydalanırken indirdiğiniz parçaları aktif abonelik periyodu içinde en fazla 3 farklı bilgisayarda çalabilir, bu eserleri 2 farklı müzik çalar cihaza aktarabilirsiniz.

Bilgisayarıma indirdiğim şarkıları Cep Telefonumda çalabilecek miyim?

Hayır. Sitede yer alan parçalar sadece bilgisayar üzerinde dinlemeye, CD'ye yazmaya ve müzikçalara aktarmaya uygun formatta sunulmaktadır. Bu eserleri dinlemenizi sağlayacak uygun yazılım bulunmadığı takdirde (Windows Media Player v10 destekli el bilgisayarları hariç) cep telefonlarınızda bu şarkıları dinleyemezsiniz.CD ve Müzikçalara Aktarma ile İlgili Sorular
Siteden indirdiğim şarkıları başka bir bilgisayara taşımak istiyorum. USB taşınabilir disk ve e-posta ile indirdiğim parçaları başka bir bilgisayara aktarabilir miyim?

Evet; aktarabilirsiniz. İndirdiğiniz şarkıları o ay içerisinde 3 bilgisayarda çalma hakkına sahipsiniz.

Şarkıları kaydedilebilir CD'ye nasıl aktaracağım?

Media Player v10 içinde en üstte yer alan "Yaz" menüsüne geliniz, ekranın sağ tarafındaki yazma listesine CD'nize yazmak istediğiniz şarkıları aktarınız. Daha sonra ekranın sağ altındaki "Yazmayı Başlat" tuşuna basınız.

Bilgisayarıma indirdiğim şarkıları taşınabilir müzikçalarıma nasıl aktarabilirim?

Media Player v10 içinde en üstte yer alan Eşitle menüsüne geliniz, ekranın sağ tarafındaki eşitleme listesine taşınabilir müzikçalarınıza aktarmak istediğiniz müzik parçalarını aktarınız. Daha sonra Ekranın sağ altında "Eşitlemeyi Başlat" tuşuna basınız.

Desteklenen taşınabilir müzikçalarlar hangileri?

Desteklenen cihazlar listesi için : http://www.playsforsure.com sitesini ziyaret ederek güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Windows Media Player v10 dışında başka bir müzikçalar yazılımın TTNET MÜZİK'ten indirdiğim parçaları çalma imkanı var mı?

TTNET MÜZİK, DRM ("Digital Rights Management": Dijital Haklar Yönetimi) desteğinden dolayı Windows Media Player v10 uyumludur. Winamp 5.5 ve NERO müzikçalarların bazıları DRM sistemi ile uyumludur. Apple Macintosh bilgisayar kullanıyorum. İndirdiğim şarkıları iTunes'da ya da aktardığım Apple IPOD, SHUFFLE, NANO taşınabilir müzikçalarımda dinleyebilecek miyim?TTNET MÜZİK, iTunes Müzikçalar Yazılım ve IPOD taşınabilir müzikçaları desteklememektedir.


Teknik Konularla İlgili Sorular

Siteden indirilen şarkıların formatı nedir?

Şarkılar Windows Media Audio (WMA) formatındadır.

İndirdiğim şarkıları dinleyebilmek için minimum sistem gereksinimi nedir?

Yüklediğiniz içerikleri kullanabilmek için en az Windows XP işletim sistemi ve Windows Media Player versiyon 10 bilgisayarınızda yüklü olmalıdır.

Windows Media Player v10'u nerden yükleyebilirim?

http://www.microsoft.com.tr adresinden ya da TTNET MÜZİK ana sayfasındaki Windows Media Player logosuna tıklayarak ilgili programın menüsüne ulaşabilirsiniz.

İndirdiğim şarkıları yükledikten sonra Windows Media Player "Güvenlik Güncellemesi" uyarısı veriyor. Bu ne demek?

Yüklenilen içerikler yasal kullanıma olanak sağlamak için DRM (Digital Rights Management- Dijital Haklar Yönetimi) teknolojisi ile korunur. DRM teknolojisi ile korunan içerikleri kullanabilmek için bir defalık bu güvenlik güncellemesi yapılmalıdır. Bu güvenlik güncellemesi Microsoft a ait bir siteden yapılmaktadır.

İndirdiğim şarkıları çalıştırmak isteyince "Windows Media Player veya Internet Explorer ActiveX Güvenlik Uyarısı" veriyor. Bu ne demek?

DRM (Dijital Haklar Yönetimi) korumalı içerikleri kullanabilmek için gerekli lisans dosyası "Internet Explorer" aracılığıyla kurulur. TTNET MÜZİK için İnternet tarayıcınızın ayarlarından "Active X kullanımını aktif et" izni verilmelidir.

İndirdiğim şarkıları dinlemek isteyince "Lisans Yüklemesi Yapıldı" uyarısı çıkıyor. Bu ne demek?

Yüklenen şarkıya ait lisans dosyası kurulmuş demektir. Windows Media Player üzerinden Play / Oynat tuşuna basarak indirdiğiniz içerikleri dinleyebilirsiniz.

İndirdiğim şarkıları çalmak isteyince "Bu içeriğin lisans yüklemesi daha önce yapılmış" uyarısı çıkıyor. Bu ne demek, ne yapmalıyım?

İçeriklere ait lisans dosyasının izin verilen kurulum / bilgisayar sayısı aşılmış demektir. TTNET MÜZİK üyeliğinizin başka kişiler tarafından kullanılmadığından emin olunuz. Böyle bir durumda şifrenizi değiştirmenizi öneririz.

İçeriği çalıştırmak isteyince "Kullandığınız Media Player'in versiyonunu yükseltmeniz gerekmektedir" uyarısı çıkıyor?

İçerikleri kullanabilmek için en az Windows Media Player Versiyon 10 gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız.

Bilgisayarımı yeniden kurdum, içerikleri kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

Bilgisayarın yeniden kurulması durumunda lisans dosyaları silinmiş demektir. Talebinizin doğrulanmasının ardından lisans kurulum hakkı verilecektir. TTNET MÜZİK'te tekrar oturum açarak lisans bilgilerinin yenilenmesini sağlayınız. Yardım için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Windows Media Player v.11 ve yeni çıkacak olan üst sürümleri yüklediğimde önceden indirdiğim şarkıları dinlemeye devam edebilecek miyim?

Windows Media Player v11 desteklenmektedir. Olası daha üst versiyonlarında yeni yüklenen WMP versiyonunun sitede kullanılan koruma metoduyla uyumlu olması şartıyla dinlemeye devam edebilirsiniz.

İndirdiğim şarkıları kısa süre öncesine kadar dinleyebiliyordum, şu anda dinleyemiyorum. Neden, ne yapmalıyım?

TTNET MÜZİK'e her ay en az bir defa giriş yapmalısınız. Giriş yaptığınızda, müzik indirme ve dinlemek için gerekli lisanslar yenilenmektedir. ADSL aboneliğiniz aktif ise TTNET MÜZİK'e girdikten sonra, daha önce indirmiş olduğunuz parçaları da dinleyebilirsiniz.

Sitedeki bazı resimleri göremiyorum?

Sitedeki bazı bölümler Macromedia Flash desteği gerektirmektedir. Eğer bilgisayarınızda Macromedia Flash oynatıcı program yoksa bu alanları göremezsiniz. Flash oynatıcı programı indirmek için lütfen buraya tıklayınız.


TTNET MÜZİK Dinleme Servisi ile İlgili Sorular

TTNET MÜZİK Dinleme servisi nedir?


TTNETMüzik kullanıcıları artık yeni geliştirilen TTNETMüzik Dinleme servisi ile beraber 100.000'e yakın MÜ-YAP kataloğundaki şarkıları bilgisayarlarına indirmelerine gerek kalmadan da internete bağlı oldukları sürece dinleyebileceklerdir. Bu özellik TTNETMüzik'e üye olan tüm ADSL abonelerine yöneliktir. Abonelerimiz www.TTNETmuzik.com sitesine girip üyelik işlemlerinin tamamladıktan sonra kendi şarkı listelerini oluşturabilecek ya da TTNETMüzik tarafından oluşturulan ve güncellenen özel şarkı listelerini dinleyebilecektir.

Hangi aboneler TTNETMüzik Dinleme Servisinden yararlanabilir?

Standart, Gold ya da Müzik Paketi alarak Gold Üyelik Paketi'ne terfi etmiş tüm abonelerimiz ve TTNETMüzik'e yeni abone olan Tüm TTNET ADSL abonelerine (hangi ADSL paketinde olduklarına bakılmadan) TTNETMüzik Dinleme servisinden yararlanabileceklerdir.TTNETMüzik'te bulunan tüm albüm türlerinin ve sizin için özel olarak tarafımızdan hazırlanmış listelerdeki şarkıların yanında bulunan İndir, Ekle ve Çal tuşları bulunacaktır.

TTNETMüzik'ten nasıl şarklı dinleyeceğim?

TTNETMüzik'ten şarkı dinlemek için önce TTNETMüzik'e kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız. Seçmiş olduğunuz şarkıyı İndir, Ekle ve Çal tuşlarını kullanarak dinleyebilir, ŞARKI LİSTEM'e ekleyebilir ya da bilgisayarınıza TTNETMüzik'ten şarkı indirme haklarınızın sınırları dahilinde indirebilirsiniz. TTNETMüzik menüsünde bulunan ŞARKI LİSTEM bölümünü seçerek kendi kişisel şarkı listenizi oluşturabilir, dinleyebilir ve TTNETMüzik'in size sunduğu FAVORİ LİSTELERİ dinleyebilirsiniz.
TTNETMüzik'ten şarkı dinlemem için herhangi bir ücret ödemem ya da başka bir abonelik paketine geçmem gerekiyor mu?

Hayır. TTNETMüzik dinleme özelliği, TTNETMüzik'e üye olan tüm TTNET ADSL abonelerine ücretsizdir.

Dinlediğim şarkılar bana lisanslanıyor mu?

Evet. TTNETMüzik'e üye olduktan sonra ilk defa şarkı dinlemeden önce ve her ay şarkıların sizin adınıza lisanslandığına dair bir kontrol yapılmaktadır. Portale giriş yaparak ilk defa şarkı çalmak için herhangi bir şarkının "ÇAL" tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan ekrana "TAMAM" demeniz ve "ÇAL" tuşu aktif olunca basmanız yeterlidir. Bu kontrol, her ay bir kere yapılacak olup TTNETMüzik'te yer alan şarkıların sizin şifrenizle ve bilginiz dışında başkaları tarafından dinlenmesini ve kopyalanmasını engellemek içindir.

"Şarkı Listem" nedir? Nasıl kullanabilirim?

TTNETMüzik sitesinde bulunan üst menüden ŞARKI LİSTEM --> DÜZENLE bağlantısına tıklayınız. Ekranın sol tarafında bulunan 100.000'e yakın şarkı içeren TTNETMüzik arşivinden dilediğiniz şarkıyı seçip ekranın sağ tarafında bulunan Şarkı Listem'e ortadaki ok tuşları yardımı ile taşıyabilir ve sıralamalarını değiştirebilirsiniz.

Şarkı Listeme kaç şarkı ekleyebilirim?

50 adet şarkıyı "Şarkı Listem"e ekleyebilirsiniz. Ayrıca editörlerimiz tarafından hazırlanan değişik türlerde özel Şarkı Listelerine ulaşabilir ve dinleyebilirsiniz. Şarkı Listem sizin için saklanacak ve siz güncelleyip kaydettikçe saklanmaya devam edecektir. 50 adet şarkıdan oluşan Şarkı Listem kapasiteniz dolduğunda yeni şarkı eklemek için listenizden şarkıl silmeniz gerekmektedir.

Şarkı Listem'i bilgisayarımda açık bırakıp bilgisayarımın başından ayrıldım. Şarkı listem çalmıyor, ne yapmalıyım?

Şarkı listenizdeki son şarkı bittikten 10 dakika sonra sisteme tekrar giriş yapmanız gerekmektedir.

Şarkı Dinleme Servisi için minimum sistem gereksinimi nedir?

TTNETMüzik'ten şarkı dinleyebilmek için en az Windows XP işletim sistemi ve Windows Media Player versiyon 10 bilgisayarınızda yüklü olmalıdır.

TTNETMüzik'ten Şarkı dinleyebileceğim bilgisayar sayısında limit var mı?

TTNETMüzik'ten dinlediğiniz parçaları aktif abonelik periyodu içinde en fazla 3 farklı bilgisayarda çalabilirsiniz. Aktif abonelik periyodu boyunca kullandığınız 3 bilgisayar dışında kalan bilgisayarlardan TTNETMüzik' e girebilirsiniz ancak şarkı listelerini dinleyemez ve şarkı indiremezsiniz.

TTNETMüzik'ten Şarkı dinleyemiyorum, ne yapmalıyım?

Bu sorunla karşılaştığınızda aşağıdaki kontrolleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir;


TTNET ADSL aboneliğiniz devam ediyor mu? ADSL aboneliğiniz sonlandığı ve aktif abonelik periyodu sona erdiği zaman TTNETMüzik'e girebilir ancak şarkı dinleyemez ve indiremezsiniz.
TTNETMüzik'e TTMail adresiniz ve TTNETMüzik şifreniz ile giriş yaptınız mı? TTNETMüzik kullanıcı adı ve şifrenizi kontrol ederek tekrar deneyiniz.

Mevcut Aktif Abonelik Periyodu içinde hakkınız dahilinde bulunan üç bilgisayardan farklı dördüncü bir bilgisayardan mı giriş yapıyorsunuz?

 Aktif abonelik periyodu içerisinde en fazla 3 bilgisayarda şarkı dinleyebilirsiniz.

Kullandığınız Windows Media Player versiyonu 10 ve üstü mü?

 TTNETMüzik'te şarkı dinleyebilmek için Windows Media Player V10 veya üst versiyonunun bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.

www.ttnetmuzik.com.tr 


TTNet Servisleri

Konu: TTNet Müzik, www.ttnetmuzik.com.tr, TTNet Müzik Üye Girişi, TTNet Müzik Dinleme