TTNet Kurumsal E-Posta Hizmeti - Sık Sorulan Sorular

KURUMSAL E-POSTA HİZMETİ

TTNET ADSL müşterisiyim. Kurumsal e-posta hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Kurumsal e-posta hizmetinden faydalanmak için TTNET İŞYERİM paketine abone olmanız gerekmektedir. TTNET İŞYERİM paketleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın. TTNET İŞYERİM paketlerine üye iseniz; buraya tıklayarak işyerinize ait alan adınızı alabilirsiniz. (Alan adı almak için ttmail e-posta adresinizin olması gerekmektedir. TTMail adresinizi hemen almak için tıklayın.)


Kurumsal e-posta hesabımı oluşturdum. E-postalarıma nasıl ulaşacağım?

Posta kutunuza TTNET web sitesindeki TTMail linkinden veya web.ttmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.Bu sayfayı açtığınızda e-posta adresinizi, e-posta hesabınıza ait şifrenizi ve ekranda göreceğiniz doğrulama kodunu girerek posta kutunuza ulaşabilirsiniz. Posta kutunuza şimdi ulaşmak için tıklayın.

Kurumsal e-posta hesabımı oluşturdum, firmamda çalışanlar için e-posta hesaplarını nasıl açabilirim?

Hesap Yönetimi sayfasında "Kullanıcı Ekle" butonunu tıklayıp, gerekli bilgileri girip firmanızda çalışanlar için e-posta hesapları oluşturabilirsiniz.

Kurumsal e-posta hesabımı kullanarak kaç tane e-posta adresi tanımlayabilirim?

Abone olduğunuz TTNET İŞYERİM paketine göre kullanabileceğiniz hesap adetleri belirlenmiştir. Esnaf, Esnaf Ekstra ya da Profesyonel paketlerinden birine abone iseniz 5, Profesyonel Ekstra paketine abone iseniz 10 adet kurumsal e-posta tanımlayabilirsiniz. Daha fazla sayıda kullanıcı için e-posta almak istiyorsanız 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.

E-posta kutumun kotası ne kadardır?

Kurumsal e-posta kutunuzun kullanım kotası 5 GB'tır. E-Posta kutunuzda ne kadar boş alan kaldığını Hesap Ayarları bölümünden görebilirsiniz. Hesap Ayarları sayfasına şimdi ulaşmak tıklayın.

E-posta program ayarlarını nasıl yapabilirim?

E-postalarınızı Outlook ve Outlook Express gibi yazılımlar kullanarak erişiyorsanız, e-postalarınıza erişmek için kullandığınız yazılımda yapmanız gereken ayarlar ile ilgili detaylı bilgiye E-Posta Ayarları adresinden ulaşabilirsiniz. Bu sayfaya şimdi ulaşmak için tıklayın.

Bir seferde gönderebileceğim e-postanın büyüklüğü (ekli dosya veya metin) ne kadardır?

Bir seferde gönderebileceğiniz e-postanızın maksimum büyüklüğü 10 MB olabilir. Bundan daha büyük gönderiler yapacaksanız, göndereceğiniz e-postanın içeriğini birden fazla e-posta ile göndermenizi tavsiye ederiz.

E-posta adresimi nasıl değiştirebilirim?

E-posta adres değişikliği yapılamamaktadır.

E-posta adresimin şifresini unuttum e-postalarıma nasıl ulaşabilirim.?

Şifrenizi, internet sayfamızda Kurumsal E-Posta Hizmeti sayfaları altındaki "Şifremi Unuttum/Değiştirmek istiyorum" linkini kullanarak değiştirebilirsiniz. Bu sayfada şifrenizi yeniden belirleyebilmeniz için size hesabınızı oluştururken belirlediğiniz doğrulama kodunuz sorulacaktır. Doğrulama kodunu girdikten sonra şifrenizi yeniden belirleyebileceksiniz. Şifrenizi simdi değiştirmek istiyorsanız tıklayın.


E-posta adresimi unuttum. Ne yapmalıyım?

444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak, mail adresinizi unuttuğunuzu belirtip destek alabilirsiniz.


E-posta adresimin şifresini nasıl değiştirebilirim?

Şifrenizi, internet sayfamızda Kurumsal E-Posta Hizmeti sayfaları altındaki Hesap Yönetimi linkini kullanarak değiştirebilirsiniz. Şifrenizi şimdi değiştirmek istiyorsanız tıklayın.


Gönderdiğim e-postalarda görünen adımı nasıl değiştirebilirim?

Gönderdiğiniz e-postalarınızda görünen ad bilgisini, Kurumsal E-Posta Hizmeti sayfaları altındaki Hesap Yönetimi linkini kullanarak değiştirebilirsiniz. Görünen ad bilginizi şimdi değiştirmek istiyorsanız tıklayın.