AİRTİES WAR-141 KABLOSUZ ADSL MODEM


WAR-141 Kablosuz ADSL2+ VPN 4 Portlu Modem

 

Ürün Bilgisi

AirTies WAR-141 125Mbps Kablosuz ADSL2+ VPN 4 Portlu Modem, evinizde ve işyerinizde ADSL hattınız üzerinden tüm iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahiptir. WAR-141; ADSL2+ Modem, 125Mbps Kablosuz Erişim Noktası, IPSec VPN, VLAN, QoS, Router, Firewall ve 4 Portlu Ethernet Switch fonksiyonlarını tek başına yerine getiren komple bir iletişim cihazıdır.

WAR-141 VPN (Virtual Private Network) özelliği, Internet üzerinden farklı şubeler arasında güvenli bağlantılar kurmanızı sağlar. Noktadan noktaya veya noktadan çok noktaya IPSec VPN tünel oluşturabilir ve farklı noktaları internet üzerinden güvenli bir şekilde birbirine bağlayabilirsiniz. VPN ile ofisleriniz arasında tüm iletişiminizi internet üzerinden daha güvenli, hızlı ve ekonomik bir biçimde gerçekleştirirsiniz. Aynı biçimde evinizden iş yerinize kuracağınız IPSec VPN tünel ile, evinizden iş yerinizdeki yerel ağa bağlanabilir, dosya transferi yapabilir, e-mail’lerinize ulaşabilirsiniz.


AirTies WAR-141 VLAN (Virtual Local Area Network) özelliği ile yerel ağınızda farklı kullanıcı grupları için sanal ağlar oluşturabilirsiniz. Farklı sanal ağlarda bulunan kullanıcıların birbirine ulaşmaları engellenir. Bu sayede şirket içinde farklı departmanlar ya da misafir kullanıcılar arasında erişim engellenir ve bütün kullanı grupları WAR-141 üzerinden güvenli biçimde Internet’e ulaşır.

Örneğin misafirleriniz için ayrı VLAN yaratabilir, misafirlerinizin şirketinize özel yerel ağa ve bilgilere erişmeden Internet’e çıkmalarını sağlayabilirsiniz.WAR-141 QoS (Quality of Service) ve SIP passthrough özellikleri ile VoIP’e (Voice over Internet Protocol) hazırdır. WAR-141’e bir VoIP Router cihazını kolaylıkla bağlayabilir, QoS özelliği sayesinde VoIP uygulamalarında yüksek ses kalitesi elde edebilirsiniz. Ayrıca SIP Passthrough özelliği, WAR-141 üzerinde herhangi bir ayar yapmadan SIP protokolu destekleyen VoIP cihazlarını Ethernet girişine takarak çalıştırabilmenizi sağlar.


WAR-141’in desteklediği Kablosuz G++ Teknolojisi ile çok daha hızlı (125Mbps) kablosuz iletişim daha geniş alanlarda sağlanabilir. G++ özelliğinden yararlanabilmek için kablosuz ağdaki diğer cihazların da bu teknolojiyi destekleyen AirTies cihazları olması gereklidir.


Teknik Özellikler


 ADSL özellikleri: G.992.1 Annex A (G.DMT), G.992.2 (G.Lite), G.992.3 (ADSL2), G992.4 (G.Lite.bis), G.992.5 (ADSL2+), Rate Adaptive DSL (RADSL), READSL, Traffic shaping UBR/CBR, OAM (I.610) , 8 PVC desteği
ATM desteği: PPPoE, PPPoA, RFC1483 Bridging, RFC1483 Routing, PAP/CHAP, RFC 2364 PPP over AAL5, RFC2366 Multicast over ATM, IP multicast IGMP v1&v2, snooping
802.11b/g ve G++ Teknolojisi: 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 24, 36, 48, 54 Mbps kablosuz hız (otomatik hız ayarı) ve 125 Mbps G++ modu
Frekans aralığı: ETSI 2400 MHz(min)- 2483.5 MHz(max) (birbiriyle örtüşmeyen 13 kanal)
Kablosuz Çıkış Gücü: 20dBm EIRP
Kablosuz güvenlik özellikleri: WPA (802.1x, TKIP, PSK) ; WPA2 (AES); 64/128/256 bit WEP, kablosuz MAC adres filtreleme, SSID gizleme
Reset butonu ile fabrika ayarlarına geri dönüş imkanı
Çalışma voltajı: 170V AC ile 240V AC arası
Portlar: ADSL (RJ-11), 10/100 Ethernet (RJ-45, auto MDI/MDIX, 4 adet), 12V DC güç girişi
LED´ler: PWR - Güç, ADSL - ADSL aktiflik , PPP - Internet bağlantısı, 4 adet LAN - Yerel ağ aktivite
IPSec VPN tünel oluştururken DES ve 3DES şifreleme algoritmaları, SHA1 ve MD5 authentication algoritmaları
Router ve Firewall: Anti-DoS SPI firewall; IP, URL ve MAC adresi bazında filtreleme; Port yönlendirme; DMZ; VPN Pass Through (PPTP, L2TP, IPSec); Statik Routing, RIPv1, RIPv2 yönlendirme; DNS Proxy; DHCP sunucu ve aktarıcı; NAT/NAPT; PPP (PAP/CHAP/MSCHAP), 1024 NAT oturumu açma kapasitesi
İşletim Sistemleri: Windows 98, ME, 2000, 2003, XP, Vista, UNIX, Linux, MAC OS ile uyumlu
Sertifikalar ve Standardlar: CE , T.C. Telekomünikasyon Kurumu; ADSL-Forum, ITU, ETSI, ANSI, ATM-Forum ve Türk Telekom standartlarını sağlar
 

Sistem Gereksinimleri

 Kurulum ve ayarlarının yapılabilmesi için Ethernet kartı ya da kablosuz ağ adaptörü olan, herhangi bir Windows versiyonu veya Unix, Linux, Mac işletim sistemi yüklü bir bilgisayar gereklidir.
Sürekli çalışması esnasında herhangi bir bilgisayara bağlı olmasına gerek yoktur.
AirTies Hizmet Programı için: Windows 98/ME/2000/XP/Vista


S.S.S


Ürünün kullanım klavuzuna nasıl ulaşırım?
Sitede ürünler sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün sayfasına geldiğiniz zaman sağ bölümdeki linklerden ürününüzün PDF formatındaki kullanım kılavuzunu görüntüleyebilirsiniz.


Kolay Kurulum CD’sine nasıl ulaşabilirim?
Yükleme Merkezinden ilgili ürün seçilerek Kolay Kurulum CD’si butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.


Kablosuz internetimi benden başkalarının kullanmasını istemiyoruım. Bunu önlemek için ne yapmalıyım?
AirTies modeminiz, bilgisayarınızdaki verilere ve dosyalara istenmeyen kişilerin kablosuz ağ üzerinden ulaşmasını engelleyen gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir. Güvenlik alanında en gelişmiş teknoloji olan WPA (Wi-fi Protected Access) şifreleme ve 802.1x kullanıcı yetkilendirme standartı sayesinde, verilerinizin güvenliği en yüksek seviyede sağlanır. Modeminiz, bir önceki kablosuz ağ şifreleme yöntemi olan WEP protokolünü de desteklemektedir. Bu sayede, ağınızdaki güvenliğin çok kritik olmadığı bilgisayarlar ya da WPA’yı desteklemeyen cihazlar için WEP protokolünü de kullanabilirsiniz.


Gelişmiş ayarları yapmak için modemimin web arayüzüne nasıl ulaşabilirim?
Herhangi bir web tarayici programında (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape gibi) adres satirina http://192.168.2.1 yazarak modeminizin gelişmiş ayarlarını yapabileceğiniz web arayuzune ulaşabilirsiniz.


Modemimle ilgili son Firmware’e (Firmware modemin üzerinde çalışan yazılımdır. Her zaman güncel yazılımı kullanmanızı tavsiye ederiz) nasıl ulaşabilirim? Modemime nasıl yükleyebilirim?
Destek sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün yanında modeminizin en son firmware linkini göreceksiniz. Modeminizin güncel firmware’ini bilgisayarınıza indirip win.zip ile firmware dosyasını açınız. Modeminizin web arayüzüne girip (http://192.168.2.1) “Araçlar” menüsünün altında “Firmware Güncelleme” bölümüne dosyayı yükleyiniz.

 
Modemin şifresini unuttum, ne yapmalıyım?
Modeminizin web arayüzüne girişinde tanımladığınız şifreyi unuttuysanız, modeminizi fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde modeminizde yapmış olduğuınuz tüm ayarlar (ADSL, Kablosuz, LAN.. ayarları) silinecektir. Modemi fabrika ayarlarına almak için; Modeminiz açık konumda iken arkadaki “Reset” butonuna 5 saniye basılı tutunuz. Bu işlemden sonra modeminizin web arayüzüne şifre kısmını boş bırakarak girebilir, ayarlarınızı tekrardan tanımlayabilirsiniz.


Kullanıcı hatası yüzünden ürünüm arızalandı, ne yapmalıyım?
Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılması halinde ortaya çıkacak arızaların garantiye dahil edilmesi yasal olarak zorunlu değil iken, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan AirTies servisi, herhangi bir ücret talep etmeden bu tip arızaların giderilmesi için de elinden gelen çabayı gösterecektir.


Mesh Network nedir?
AirTies Mesh Network, kablosuz erişimde beton duvarlar ve çok katlı binalarda görülebilen sinyal zayıflaması sorunlarını çözen, kullanıcıya yüksek performanslı kablosuz iletişim sunan bir teknolojidir. AirTies kablosuz modemler ile dilediğiniz her yerde İnternet’e bağlanabilir, üstelik kablosuz kapsama alanınızı dilediğiniz kadar genişletebilirsiniz. AirTies Mesh Network Teknolojisi, kablosuz bir ADSL ağ geçidi (Mesh özellikli bir kablosuz AirTies modem) ve buna kablosuz olarak bağlı bir veya birden fazla erişim noktası cihazlarından (AirTies AP-300/AP-301/AP400 gibi) oluşur. Tekrarlayıcı modda çalışan erişim noktası cihazları birbirlerine daha uzun mesafelerde ve duvar gibi engellerde zayıflamayan özel bir kablosuz protokol ile bağlanır. Kablosuz cihazlar da kendilerine en yakın erişim noktası ile iletişim kurar. Bu sayede AirTies kablosuz cihazlarıyla İnternet erişimi ve kablosuz iletişimde engel, duvar ve mesafe sorunları ortadan kalkar.


Kablosuz modemime çok yakındayım ancak sinyal düşüklüğü var, ne yapmalıyım?
Bu sorunun birkaç kaynağı olabilir;


ADSL Sayacını nasıl kurabilirim?
Modeminizin kutusundan çıkan CD’deki AirTies ADSL Hizmet Programını bilgisayarınıza yükleyiniz. Programı kurduktan sonra ADSL Sayacını menüler arasında görebilir, aylık olarak ne kadar download/upload ettiğinizi takip edebilirsiniz.


Internet hızım çok düşük. Ne yapmalıyım?
Bu problemin birkaç sebebi olabilir;

MSN’e girişi kısıtlayabilir miyim?
ICQ, MIRC, MSN Messenger, Yahoo Messenger gibi yazılımların kullanılmasını engellemek için sisteminize 3rd party Firewall, Proxy, ISA SERVER veya Checkpoint gibi ürünler kullanmalısınız.


AirTies modemimi yurt dışında kullanabilir miyim?
Evet. AirTies ürünleri son teknolojiye uygun olarak tasarlanır ve geliştirilir. Modeminizi kullanacağınız ülkede, ADSL hat parametrelerini (VPI, VCI değerleri, PPPoA/PPPoE enkapsülasyon türü..) öğrenerek modeminizi yurt dışında kullanabilirsiniz.


Modemimin ADSL ışığı yanmıyor, ne yapmalıyım?
Modeminizin splitter bağlantılarını kontrol ediniz. Baglantıların kullanım kılavuzunda ve Kolay Kurulum CD’sinde anlatıldığı şekilde yapılmış olması gereklidir. Bağlantılarınız doğru ise ADSL servis sağlayıcınızı arayarak hattınızla ilgili arıza kaydı bırakınız.

Airties Kablosuz Adsl modemler sayfasına geri dön.

 

Adsl modemlerin şifrelerini öğrenmek için buraya tıklayınız.