AİRTİES RT-210 KABLOSUZ ADSL MODEM


RT-210 Kablosuz ADSL2+ 4 Portlu Modem

 

Ürün Bilgisi

AirTies RT-210 ile dilediğiniz her yerde ADSL hattınız üzerinden İnternete erişir, kablosuz yerel ağınızı güvenli bir şekilde kurarsınız.

54 Mbps hızında kablosuz erişim noktası ile oluşturacağınız kablosuz yerel ağınıza, cihazın üzerindeki 4 Ethernet portunu kullanarak kablolu cihazları da dahil edebilirsiniz. ADSL2+ özelliği ile sağlanan yüksek hızda (24Mbps / 4Mbps) İnternet erişimini, yerel ağınıza dağıtabilirsiniz.

WPA ve WEP protokollerini, MAC filtrelemesini destekleyen gelişmiş kablosuz ağ güvenliği ve SPI firewall sayesinde yerel ağınıza ve bilgisayarlarınıza istenmeyen kimse erişemez.

ADSL Sayacı ile aylık bazda indirdiğiniz veri miktarını (GigaByte) ve anlık veri indirme hızını (Kbps) grafiksel ve sayısal olarak görebilir, limitli ADSL hattınızın masrafını kontrol edebilirsiniz.Kablosuz internet alanı
Mesh teknolojisi ile en geniş kapsama alanı
SPI Firewall ile gelişmiş internet güvenliği
ADSL2+ ile hızlı İnternet olanağı (24Mbps/4Mbps)
Gelişmiş kablosuz güvenlik özellikleri
802.11g/b uyumlu 54 Mbps hızında kablosuz iletişim
İçerik Filtreleme ile istenmeyen web sitelerini bloklama
253 kullanıcıya kadar destekli
Türkiye şartlarına uyumlu tasarım ve ArGe
ADSL Sayacı ve Hizmet Programı
Tanımlı Türk Telekom ayarları ve Tak&Çalıştır (UPnP)
Voltaj dalgalanmalarına dayanıklı
Türkçe gelişmiş ayarlar web arayüzü
Türkçe Sesli İnteraktif Kolay Kurulum CD’si
Detaylı Türkçe Kullanım KlavuzuTeknik Özellikler


Model no: AirTies RT-210
Portlar: ADSL, kablosuz 802.11b/g, 4 adet 10/100 Ethernet (auto MDI/MDIX), güç girişi
ADSL özellikleri: G.992.1 Annex A (G.DMT), G.992.2 (G.Lite), G.992.3 (ADSL2), G.992.5 (ADSL2+), READSL, Traffic
shaping UBR/CBR, OAM (I.610)
Bağlantı protokolleri: PPPoE, PPPoA, RFC1483 Bridging, RFC1483 Routing, ATM üzerinden klasik IP, PAP/CHAP
802.11b/g kablosuz iletişim: 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 24, 36, 48, 54 Mbps hızında (otomatik hız seçimi)
Frekans aralığı: ETSI 2400 MHz’den 2483.5 MHz’e kadar (3’ü örtüşmeyen 13 kanal)
“Reset” butonu ile fabrika ayarlarına dönüş imkanı
Çalışma voltajı: 170V AC ile 260V AC arası
LED’ler: Güç, ADSL aktivite , PPP ADSL synch, Kablosuz ağ aktivite, Ethernet aktivite (4 port)
Anten çıkış gücü: 19dBm EIRP
Kablosuz güvenlik özellikleri: WPA-PSK, WPA-802.1x, 64/128 bit WEP; SSID gizleme
UPnP Tak&Çalıştır özelliği
SIP ve VPN geçişi (passthrough)
Router ve Firewall: SPI firewall; IP filtreleme; Port yönlendirme; DMZ; Statik, RIP1, RIP2 yönlendirme; DNS Proxy;
DHCP sunucu ve client; NAT/NAPT
Sertifikalar: CE , T.C. Telekomünikasyon Kurumu

Sistem Gereksinimleri

 RT-210 Kablosuz ADSL2+ 4 Portlu Modem
Telefon hattınız üzerinden geçen ADSL hizmetinin açık ve çalışır durumda olması.Kablolu kullanım için: TCP/IP protokolunu çalıştıran Ethernet adaptörü olan bir bilgisayar
Kablosuz kullanım için: 802.11b veya 802.11g kablosuz adaptörü veya kablosuz özelliğe sahip bilgisayar
Herhangi bir Windows versiyonu veya Unix, Linux, Mac işletim sistemlerinden biri
AirTies Hizmet Programını çalıştırmak için: Windows 98 / SE / ME / 2000 veya XP AirTies RT-210 ile dilediğiniz her yerde ADSL hattınız üzerinden İnternete erişir, kablosuz yerel ağınızı güvenli bir şekilde kurarsınız.


S.S.S

Ürünün kullanım klavuzuna nasıl ulaşırım?
Sitede ürünler sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün sayfasına geldiğiniz zaman sağ bölümdeki linklerden ürününüzün PDF formatındaki kullanım kılavuzunu görüntüleyebilirsiniz.
Gelişmiş ayarları yapmak için modemimin web arayüzüne nasıl ulaşabilirim.
Herhangi bir web tarayici programında (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape gibi) adres satirina http://192.168.2.1 yazarak modeminizin gelişmiş ayarlarını yapabileceğiniz web arayuzune ulaşabilirsiniz.


Modemimle ilgili son Firmware’e (Firmware modemin üzerinde çalışan yazılımdır. Her zaman güncel yazılımı kullanmanızı tavsiye ederiz) nasıl ulaşabilirim? Modemime nasıl yükleyebilirim?
Destek sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün yanında modeminizin en son firmware linkini göreceksiniz. Modeminizin güncel firmware’ini bilgisayarınıza indirip win.zip ile firmware dosyasını açınız. Modeminizin web arayüzüne girip (http://192.168.2.1) “Araçlar” menüsünün altında “Firmware Güncelleme” bölümüne dosyayı yükleyiniz.

 
Modemin şifresini unuttum, ne yapmalıyım?
Modeminizin web arayüzüne girişinde tanımladığınız şifreyi unuttuysanız, modeminizi fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde modeminizde yapmış olduğuınuz tüm ayarlar (ADSL, Kablosuz, LAN.. ayarları) silinecektir. Modemi fabrika ayarlarına almak için; Modeminiz açık konumda iken arkadaki “Reset” butonuna 5 saniye basılı tutunuz. Bu işlemden sonra modeminizin web arayüzüne şifre kısmını boş bırakarak girebilir, ayarlarınızı tekrardan tanımlayabilirsiniz.


Kullanıcı hatası yüzünden ürünüm arızalandı, ne yapmalıyım?
Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılması halinde ortaya çıkacak arızaların garantiye dahil edilmesi yasal olarak zorunlu değil iken, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan AirTies servisi, herhangi bir ücret talep etmeden bu tip arızaların giderilmesi için de elinden gelen çabayı gösterecektir.


Mesh Network nedir?
AirTies Mesh Network, kablosuz erişimde beton duvarlar ve çok katlı binalarda görülebilen sinyal zayıflaması sorunlarını çözen, kullanıcıya yüksek performanslı kablosuz iletişim sunan bir teknolojidir. AirTies kablosuz modemler ile dilediğiniz her yerde İnternet’e bağlanabilir, üstelik kablosuz kapsama alanınızı dilediğiniz kadar genişletebilirsiniz. AirTies Mesh Network Teknolojisi, kablosuz bir ADSL ağ geçidi (Mesh özellikli bir kablosuz AirTies modem) ve buna kablosuz olarak bağlı bir veya birden fazla erişim noktası cihazlarından (AirTies AP-300/AP-301/AP400 gibi) oluşur. Tekrarlayıcı modda çalışan erişim noktası cihazları birbirlerine daha uzun mesafelerde ve duvar gibi engellerde zayıflamayan özel bir kablosuz protokol ile bağlanır. Kablosuz cihazlar da kendilerine en yakın erişim noktası ile iletişim kurar. Bu sayede AirTies kablosuz cihazlarıyla İnternet erişimi ve kablosuz iletişimde engel, duvar ve mesafe sorunları ortadan kalkar.


ADSL Sayacını nasıl kurabilirim?
Modeminizin kutusundan çıkan CD’deki AirTies ADSL Hizmet Programını bilgisayarınıza yükleyiniz. Programı kurduktan sonra ADSL Sayacını menüler arasında görebilir, aylık olarak ne kadar download/upload ettiğinizi takip edebilirsiniz.


Internet hızım çok düşük. Ne yapmalıyım?
Bu problemin birkaç sebebi olabilir;

MSN’e girişi kısıtlayabilir miyim?
ICQ, MIRC, MSN Messenger, Yahoo Messenger gibi yazılımların kullanılmasını engellemek için sisteminize 3rd party Firewall, Proxy, ISA SERVER veya Checkpoint gibi ürünler kullanmalısınız.


AirTies modemimi yurt dışında kullanabilir miyim?
Evet. AirTies ürünleri son teknolojiye uygun olarak tasarlanır ve geliştirilir. Modeminizi kullanacağınız ülkede, ADSL hat parametrelerini (VPI, VCI değerleri, PPPoA/PPPoE enkapsülasyon türü..) öğrenerek modeminizi yurt dışında kullanabilirsiniz.


Modemimin ADSL ışığı yanmıyor, ne yapmalıyım?
Modeminizin splitter bağlantılarını kontrol ediniz. Baglantıların kullanım kılavuzunda ve Kolay Kurulum CD’sinde anlatıldığı şekilde yapılmış olması gereklidir. Bağlantılarınız doğru ise ADSL servis sağlayıcınızı arayarak hattınızla ilgili arıza kaydı bırakınız.


Airties Kablosuz Adsl modemler sayfasına geri dön.

 

Adsl modemlerin şifrelerini öğrenmek için buraya tıklayınız.