AİRTİES RT-2006 KABLOSUZ ADSL MODEM


RT-206 125Mbps Kablosuz ADSL2+ 1 Portlu Modem, Router, Firewall

Ürün Bilgisi

RT-206 125Mbps Kablosuz ADSL2+ 1 Portlu Modem, Router, Firewall
Kablosuz, hızlı ve güvenli Internet erişiminde komple çözüm!
ADSL2+ Modem, Router, Firewall, 1 Ethernet Portu, 125Mbps G++ Kablosuz Erişim Noktası

AirTies RT-206 ile evinizde veya işyerinizde ADSL hattınızdan güvenle Internete erişebilir ve kablosuz yerel ağınızı kurarak erişiminizi tüm (Max. 253) bilgisayarlarınıza paylaştırabilirsiniz.

AirTies RT-206, ADSL2+ (24 Mbps indirme / 4 Mbps yükleme hızında) modem, gelişmiş router ve firewall fonksiyonlarının yanı sıra, G++ teknolojisi sayesinde 125Mbpsa varan hızlarda ve daha geniş kablosuz kapsama alanı sağlar.

RT-206nın desteklediği AirTies Mesh Teknolojisi® ile çok katlı ya da betonarme yapılarda, geniş alanlarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması ve kapsama alanı sorunları çözülür. Mesh uyumlu Kablosuz Erişim Noktası cihazları (AirTies AP-301 gibi) kullanarak kablosuz kapsama alanı genişletilebilir.

RT-206nın desteklediği kablosuz güvenlik standartları (WPA, WPA2, WEP, 802.1x) ve gelişmiş Anti-DoS SPI firewall sayesinde data güvenliğinizi sağladığınız gibi, yerel ağınızdaki bilgisayarların Internet erişimini URL, IP ve MAC adresi bazında kısıtlayabilirsiniz. Otomatik kablosuz şifreleme özelliği ile çok kolay bir şekilde kablosuz güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

ADSL Sayacı ile aylık bazda indirdiğiniz/gönderdiğiniz veri miktarını ve anlık veri indirme hızınızı görebilir, limitli ADSL hattına sahipseniz masrafınızı kontrol edebilirsiniz.

RT-206 ile Internete bağlanmak için AirTies İnteraktif Kolay Kurulum CDsini bilgisayarınıza takmanız ve sadece ADSL abonelik bilgilerinizi girmeniz yeterli. Kolay Kurulum CDsiyle birlikte bilgisayarınıza kurulan AirTies ADSL Hizmet Programı RT-206nın ADSL ve kablosuz güvenlik ayarlarını yapar, RT-206ya girdiğiniz kablosuz şifreyi bilgisayarınıza otomatik olarak girer. Bu sayede kablosuz ağınızı otomatik olarak
şifrelemiş ve bilgisayarınıza da gerekli olan ayarlamaları yapmış olursunuz.

AirTies ADSL Hizmet Programı modeminizin Firmwareinde bir güncelleme olduğunda sizi bilgilendirir ve istemeniz halinde modeminizin Firmwareini otomatik olarak günceller. Güncel Firmwarei yüklemek, modeminizden yüksek performansı almak ve en yeni teknolojilerden yararlanabilmek için gereklidir.

AirTies RT-206, AirTiesın Türkiyedeki AR&GE ekibi tarafından, en gelişmiş çipler kullanılarak, Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirilmiştir.


Teknik Özellikler

Komple çözüm paketi: ADSL2+ modem; router; firewall, kablolu ve kablosuz erişim noktası
• Router: DHCP sunucu
• Firewall: Gelişmiş Anti - DoS SPI Firewall; Internete erişimde URL, IP ve MAC adresi bazında filtreleme
• Otomatik kablosuz güvenlik: ADSL Hizmet Programı ile kablosuz güvenlik ayarlarının (WEP, WPA, WPA2) modemde ve bilgisayarda otomatik olarak tanımlanması
• G++ ile süratli kablosuz iletişim: 125 Mbps hızında kablosuz erişim noktası ile 45 Mbpsa varan gerçek veri iletim hızları (125Mbps destekleyen alıcı cihazlarla). Aynı zamanda 802.11b/g ile de geriye dönük uyumlu
• Erişim mesafesi ve AirTies Mesh Teknolojisi
• Kablosuz güvenlik: WPA, WPA2-AES, 64/128/256 bit WEP ve 802.1x standartları
• Kablolu cihaz desteği: 10/100Mbps Ethernet portundan her türlü kablolu cihazı yerel ağa dahil etme imkanı
• ADSL Sayacı: özellikle limitli ADSL kullanıcıları için aylık bazda indirilen ve gönderilen veri (download/upload) miktar sayacı
• Voltaj dalgalanmalarına dayanıklı: Türkiye şartlarına göre tasarım ve üretim; voltaj düşmelerine ve dalgalanmalarına dayanıklı
• TR-069 ve SNMP desteği ile uzaktan yönetim (otomatik konfigürasyon, yazılım yönetimi, problem takibi)
• Kolay kurulum ve yönetim: Interaktif Kolay Kurulum CDsi, Hizmet Programı, web arayüzü ve Kullanım Kılavuzu; tek tuşla gelişmiş ayarlar; Internetle ve bilgisayarla bağlantı testleri
• Otomatik güncelleme: ADSL Hizmet Programı ile otomatik Firmware güncelleme
• Kesintisiz teknik destek: 7/24 AirTies Destek Hattı, Türkiyede bulunan AirTies AR-GE ekibi aracılığıyla uzman teknik destek
• Genişletilmiş garanti: 3 yıl garanti süresi

Sistem Gereksinimleri

 Kurulum ve ayarlarının yapılabilmesi için Ethernet kartı ya da kablosuz ağ adaptörü olan, herhangi bir Windows versiyonu veya Unix, Linux, Mac işletim sistemi yüklü bir bilgisayar gereklidir.
Sürekli çalışması esnasında herhangi bir bilgisayara bağlı olmasına gerek yoktur.
AirTies Hizmet Programı için: Windows 98/ME/2000/XP/Vista

S.S.S

Ürünün kullanım klavuzuna nasıl ulaşırım?
Sitede ürünler sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün sayfasına geldiğiniz zaman sağ bölümdeki linklerden ürününüzün PDF formatındaki kullanım kılavuzunu görüntüleyebilirsiniz.


Kolay Kurulum CD’sine nasıl ulaşabilirim?
Yükleme Merkezinden ilgili ürün seçilerek Kolay Kurulum CD’si butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.


Kablosuz internetimi benden başkalarının kullanmasını istemiyoruım. Bunu önlemek için ne yapmalıyım?
AirTies modeminiz, bilgisayarınızdaki verilere ve dosyalara istenmeyen kişilerin kablosuz ağ üzerinden ulaşmasını engelleyen gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir. Güvenlik alanında en gelişmiş teknoloji olan WPA (Wi-fi Protected Access) şifreleme ve 802.1x kullanıcı yetkilendirme standartı sayesinde, verilerinizin güvenliği en yüksek seviyede sağlanır. Modeminiz, bir önceki kablosuz ağ şifreleme yöntemi olan WEP protokolünü de desteklemektedir. Bu sayede, ağınızdaki güvenliğin çok kritik olmadığı bilgisayarlar ya da WPA’yı desteklemeyen cihazlar için WEP protokolünü de kullanabilirsiniz.


Gelişmiş ayarları yapmak için modemimin web arayüzüne nasıl ulaşabilirim?
Herhangi bir web tarayici programında (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape gibi) adres satirina http://192.168.2.1 yazarak modeminizin gelişmiş ayarlarını yapabileceğiniz web arayuzune ulaşabilirsiniz.


Modemimle ilgili son Firmware’e (Firmware modemin üzerinde çalışan yazılımdır. Her zaman güncel yazılımı kullanmanızı tavsiye ederiz) nasıl ulaşabilirim? Modemime nasıl yükleyebilirim?
Destek sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün yanında modeminizin en son firmware linkini göreceksiniz. Modeminizin güncel firmware’ini bilgisayarınıza indirip win.zip ile firmware dosyasını açınız. Modeminizin web arayüzüne girip (http://192.168.2.1) “Araçlar” menüsünün altında “Firmware Güncelleme” bölümüne dosyayı yükleyiniz.

 
Modemin şifresini unuttum, ne yapmalıyım?
Modeminizin web arayüzüne girişinde tanımladığınız şifreyi unuttuysanız, modeminizi fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde modeminizde yapmış olduğuınuz tüm ayarlar (ADSL, Kablosuz, LAN.. ayarları) silinecektir. Modemi fabrika ayarlarına almak için; Modeminiz açık konumda iken arkadaki “Reset” butonuna 5 saniye basılı tutunuz. Bu işlemden sonra modeminizin web arayüzüne şifre kısmını boş bırakarak girebilir, ayarlarınızı tekrardan tanımlayabilirsiniz.


Kullanıcı hatası yüzünden ürünüm arızalandı, ne yapmalıyım?
Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılması halinde ortaya çıkacak arızaların garantiye dahil edilmesi yasal olarak zorunlu değil iken, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan AirTies servisi, herhangi bir ücret talep etmeden bu tip arızaların giderilmesi için de elinden gelen çabayı gösterecektir.


Mesh Network nedir?
AirTies Mesh Network, kablosuz erişimde beton duvarlar ve çok katlı binalarda görülebilen sinyal zayıflaması sorunlarını çözen, kullanıcıya yüksek performanslı kablosuz iletişim sunan bir teknolojidir. AirTies kablosuz modemler ile dilediğiniz her yerde İnternet’e bağlanabilir, üstelik kablosuz kapsama alanınızı dilediğiniz kadar genişletebilirsiniz. AirTies Mesh Network Teknolojisi, kablosuz bir ADSL ağ geçidi (Mesh özellikli bir kablosuz AirTies modem) ve buna kablosuz olarak bağlı bir veya birden fazla erişim noktası cihazlarından (AirTies AP-300/AP-301/AP400 gibi) oluşur. Tekrarlayıcı modda çalışan erişim noktası cihazları birbirlerine daha uzun mesafelerde ve duvar gibi engellerde zayıflamayan özel bir kablosuz protokol ile bağlanır. Kablosuz cihazlar da kendilerine en yakın erişim noktası ile iletişim kurar. Bu sayede AirTies kablosuz cihazlarıyla İnternet erişimi ve kablosuz iletişimde engel, duvar ve mesafe sorunları ortadan kalkar.


Kablosuz modemime çok yakındayım ancak sinyal düşüklüğü var, ne yapmalıyım?
Bu sorunun birkaç kaynağı olabilir;


ADSL Sayacını nasıl kurabilirim?
Modeminizin kutusundan çıkan CD’deki AirTies ADSL Hizmet Programını bilgisayarınıza yükleyiniz. Programı kurduktan sonra ADSL Sayacını menüler arasında görebilir, aylık olarak ne kadar download/upload ettiğinizi takip edebilirsiniz.


Internet hızım çok düşük. Ne yapmalıyım?
Bu problemin birkaç sebebi olabilir;

MSN’e girişi kısıtlayabilir miyim?
ICQ, MIRC, MSN Messenger, Yahoo Messenger gibi yazılımların kullanılmasını engellemek için sisteminize 3rd party Firewall, Proxy, ISA SERVER veya Checkpoint gibi ürünler kullanmalısınız.


AirTies modemimi yurt dışında kullanabilir miyim?
Evet. AirTies ürünleri son teknolojiye uygun olarak tasarlanır ve geliştirilir. Modeminizi kullanacağınız ülkede, ADSL hat parametrelerini (VPI, VCI değerleri, PPPoA/PPPoE enkapsülasyon türü..) öğrenerek modeminizi yurt dışında kullanabilirsiniz.


Modemimin ADSL ışığı yanmıyor, ne yapmalıyım?
Modeminizin splitter bağlantılarını kontrol ediniz. Baglantıların kullanım kılavuzunda ve Kolay Kurulum CD’sinde anlatıldığı şekilde yapılmış olması gereklidir. Bağlantılarınız doğru ise ADSL servis sağlayıcınızı arayarak hattınızla ilgili arıza kaydı bırakınız.

Airties Kablosuz Adsl modemler sayfasına geri dön.

 

Adsl modemlerin şifrelerini öğrenmek için buraya tıklayınız.