TTNET Kota - ADSL Kota Sorgulama

Turk Telekom kota sorgulama sayfasına girerek Adsl Kota bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. TTNET kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır.

ADSL Kota

ADSL kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp kota kullanım ve şifre bilgilerinize erişmek için tıklayınız.

TTNET Online işlem merkezinden Adsl kota takibi yapmak için tıklayınız.Adsl Kota aşımı ve fatura hesaplaması için aşağıdaki resme tıklayınız.
   Adsl Kota aşımı ücreti ve fatura hesaplama

Diğer firmaların kota sorgulama sayfaları:
Adsl Kota-Limit Takibi   TTNE Kota Takibi
Smile Kota Sorgulama   Smile Kota Takibi
Uydunet Kota Sorgulama   Uydunet Kota Takibi
Vodafone Süpernet Kota Sorgulama   Vodafone Süpernet Kota Takibi
Superonline Kota Sorgulama   Superonline Kota Takibi
TurkNet Kota Sorgulama   Turknet ADSL Kota Takibi
Adsl Kota Aşımı Hesaplama   ADSL kota aşımı hesaplama
Doping - Millenicom Kota Sorgulama   Doping - Millenicom Adsl Kota Sorgulama
     


Aylık ADSL Kota transfer miktarı limitli ve limitsiz tüm tarifedeki Adsl kullanıcıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu siteden tüm kullanıcılar son 3 aya ait Adsl Kota kullanım bilgilerini görebilir. Kota kullanım miktarınızı, ADSL Kota sistemine en son yansıma zamanını "Son Gelen Kayıt Zamanı" bilgisinden takip edebilirsiniz. Bu zaman diliminden sonra yapmış olduğunuz Adsl Kota kullanım ekranda gördüğünüz kota miktarına dahil değildir.


Bu sayfada gördüğünüz Adsl Kota kullanım bilgisi en güncel kullanım miktarını yansıtmayabilir. Şöyle ki;

12 saatten uzun internet bağlantısı oturumlarınız için Adsl Kota miktarınız her 16 saatte bir kota hesabınıza yansıtılır.
12 saatten kısa internet bağlantısı oturumlarınız için internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan Adsl Kota miktarınız, bağlantı kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.
Ayın son günü saat 12:00'den sonra başlatılan ve 12 saatten kısa süren bağlantılar için Adsl Kota kullanım miktarı o aya ait kota kullanım miktarına dahil edilir . Ayın son günü saat 12:00'den sonra başlatılan ve 12 saatten uzun süren bağlantıların kota kullanım miktarı gelecek ayın ADSL Kota kullanım miktarına dahil edilir.
Ay içinde kullanıcı adınızda değişiklik yaptıysanız, sistemde gördüğünüz Adsl Kota kullanım miktarınız bir önceki kullanıcı adına bağlı kullanım miktarını içermez. Ancak faturanızda toplam Adsl Kota kullanım miktarı dikkate alınır.
Sistemsel değişiklikler nedeniyle gösterilen Adsl kota miktarı ay içerisindeki toplam transfer miktarınızdan farklı olabilir.
Bu nedenlerle, bu sayfada herhangi bir zamanda görüntülenen Adsl Kota kullanım miktarına itiraz veya talep vasıtası olarak kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Farklı programlarla yaptığınız ADSL KOTA kullanım ölçümleri ile sistemimizde kayıtlı bulunan kota kullanım miktarınız arasında farklı ölçümleme metotlarından kaynaklanan farklılıklar bulunabilir. Sistemimizde bulunan kayıtlarınız esas alınarak faturalandırma yapılır.
Adsl Kota kullanımı aylık olarak ücretlendirilmektedir. İlgili ay içinde kullanılmayan kota miktarı, ertesi aya aktarılmaz.

Aylık TTNet Kota, Adsl Kullanım limitinizi öğrenmek için yukarıdaki resme tıklayınız. Smile Adsl Kota, Superonline Adsl kota ve Tellcom Adsl Kota bilgilerini buradan takip edebilirsiniz.

Superonline Adsl aboneleri Adsl Kota ve kullanım bilgileri sayfasına giriş için kullanıcı adının sonuna @superonline yazmaları gerekmektedir. Smile Adsl Aboneleri Kota bilgilerini öğrenmek için kullanıcı adının sonuna @smileadsl.com yazmaları gerekmektedir. TTNet adsl abonelerinin kota sayfasına giriş için kullanıcı adının sonuna herahangi bir şey yazmalarına gerek yoktur.
Adsl Kota Bilgisi işlemlerinizi de adsl kota takip sayfasından öğrenebilirsiniz.

Kullanım Sözleşmesi

1) Aylık transfer miktarı, limitli ya da limitsiz, tüm tarifelerdeki kullanıcıları
bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiden yararlanarak, limitli tarife kullanıcıları, limitlerini görebilir,
limit tarifede olmayan kullanıcılar ise, tarife seçim kararlarını alabilirler.
(Örn: Limitli tarifede olmayan bir kullanıcı, aylık download miktarının 4GB'ın altında olması
durumunda limitli tarifeye geçmeye karar verebilir.)

2) Upload miktarı bilgilendirme mahiyetinde olup, ücretlendirmeye tabi değildir.

3) Dikkat:

Bu sayfada görüntülenen kota kullanım bilgisi en güncel kullanım miktarınızı yansıtmıyor olabilir!

- 12 saatten uzun Internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 16 saatte bir kota hesabınıza yansıtılır.
- 12 saatten kısa Internet bağlantısı oturumlarınız için Internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan kota miktarınız, bağlantınız kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.

Kota transferlerinin ADSL Kota sistemine yansıma zamanını ise, "Son Gelen Kayıt Zamanı" bilgisinden takip edebilirsiniz.

- "Son Gelen Kayıt Zamanı", kota bilginizin güncellendiği en son zaman dilimini gösterir.
- "Son Gelen Kayıt Zamanı" kısmında yer alan zaman diliminden sonra yapmış olduğunuz transferlerinize ait hesaplama Adsl Kota üzerinde görmüş olduğunuz kota verilerinize dahil değildir.

4) NetLimiter, DuMeter ve benzeri programlarla yapılan ölçümlerle transfer miktarınız arasındaki
farklılıklar bulunabilir. Bunun sebebi, bu programların %10-15 civarındaki TCP/IP başlık
fazlalıklarını (header overhead) ve tekrar transferleri (retransmission)
hesaba katmamalarından kaynaklanmaktadır.
Neticede, sistemdeki kayıtlarınız esas alınarak faturalandırma yapılacaktır.

5) Kota kullanımı aylık olarak ücretlendirilmektedir. İlgili ay için kullanılmayankota miktarı, ertesi aya AKTARILMAZ.

6) Bu sisteme yapılan TÜM erişimler, TÜM işlemler kayıt altına alınmaktadır.
 
Bu sayfadan Adsl Kota Takibi, TTNet kota takibi, Adsl kota sorgulama, Adsl Limit ve Adsl kota bilgileri, Adsl Kullanım bilgileri, ADSL kota sorma işlemlerinizi, TTNET kota,  adslkota ttnet net tr adrsinden gerçekleştirebilirsiniz. Aylık ne kadar fatura ödeyeceğinizi tahmini olarak takip edebileceğiniz "Adsl kota aşımı hesaplama" sayfamız da bulunmaktadır. Bu sayfa üzerinden aylık kullanım miktarınızı girerek tahmini fatura tutarınızı hesaplayabilirsiniz. Kota hesaplama sayfası tahmini sonuçları vermektedir. Sonuçlar kesin değildir. 

Etiketler: Adsl Kota, TTNet Kota Sorgulama, Kota, TTNet Adsl Kota Kullanım Bilgisi