ADSL
 
ADSL
Tm Bilişim
.
.
  Ana Sayfa  
  Adsl Başvuru  
  Adsl Kampanyaları  
  Adsl Tarifeleri  
  Telefon Başvurusu  
  TTNet Tarife Değişikliği  
  TTNet Servisleri  
  Adsl Yardım ve Servisler
  Adsl Kota
  Haberler & Duyurular
  Vdsl 2
  Adsl Yardım Forumu
  Teknik Servis Talebi
  TTNet E-Fatura
  Bize Ulaşın

  ADSL Kota

ADSL Hız - Speed Testi

ADSL Yardım ve Destek Forumu

» Airties Modem Yardım  
» Pikatel Modem Yardım
» Zyxel Modem Yardım
» Exper Modem Yardım
» Adsl Modemler
» Adsl Nedir?
» Wireless
» Vdsl Nedir?
» ADSL
» TTNet
» IP TV
» Adsl Bayileri
» Sık Sorulan Sorular
» Adsl Kota Hesaplama
» Adsl Fiyat Karşılaştırma
» Türk Telekom Şubeleri
» Adsl Fatura Sorgulama
» Adsl Ödeme Noktaları
» Adsl Tarife Değişikliği
» Adsl Reklam Filmleri
» İl Alan Kodları
» Adsl Hizmet No Öğrenme
» Türk Telekom LG
» Turk Telekom LG Cep Telefonu Kampanyası

 

ADSL
 

ADSL2, ADSL2+ NEDİR?

ADSL çözümleri şu anda dünyadaki en popüler internet bağlantı çeşidi. DSL ailesi içinde yer alan farklı çözümler arasında en çok kullanılanı ise ADSL. Bunun altında yatan nedenler düşük maliyet, yüksek performans ve yaygınlık. Maalesef bazı kullanıcılar santrale olan uzaklık ve kalitesiz kablo bağlantısı gibi nedenlerden dolayı bu bağlantıyı kullanamıyor. Bu kullanıcılar başka alternatiflere yönelmek zorunda kalıyor.

ADSL2 adlı yeni bir standartla; ADSL ailesi performansını ve sunulan özellikleri daha üst seviyelere çıkarmak üzere. ADSL2 olarak adlandırılan G.992 3 ve G.992,4 standartları ITU (International Telecommunication Union = Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) tarafından onaylanmış durumda. Bu yenilik ile birlikte veri aktarım hızlan artacağı gibi kontrol özellikleri ve uyku modu gibi yeniliklerde ufukta görünüyor. Diğer can alıcı yenilik ise santrale olan uzaklıkların eskisi kadar sınırlı olmaması. Yenilikler bu kadarla da bitmiyor Bu yeni standartları takip edecek olan bir sonraki nesil gelinme ise ADSL2+ olarak adlandırılan G.992.5 standardı olacak. ADSL2+ standardının getireceği hız limiti ile birlikte şu an kullanmış olduğumuz ADSL bağlantısı hız limiti 3 katına ulaşacak.

Bilindiği gibi ADSL standardı ile elde edilebilen en yüksek indirme hızı 8 Mbit/saniye. ADSL2+ ile vaat edilen en yüksek indirme hızı ise 25 Mbit/saniye, Bu değer ADSL2 içinse 12 Mbit/saniye. Santrallere olan uzaklıklar ile ilgili gelişmeler de sevindirici.

ADSL2+ Yolda...

İlgi çekici bir diğer yenilik, ISDN hatlarında olduğu gibi ADSL2 hatlarını bir araya getirerek daha yüksek band genişliklerine çıkarılabiliyor oluşu, sınır değer olan 25 Mbit/saniye kapasitesindeki AD5L2+ hatları bir araya getirilerek bundan kat kat büyük band genişlikleri elde edilebilir. Bir örnek vermek gerekirse 6 adet ADSL2+ hattı bir araya gelerek 150 Mbit/saniyelik bir bağlantı elde edilebilecek.

ADSL2'nın odaklandığı temalardan biri$i internet üzerinden yüksek kalitede ve eşzamanlı görüntü izleme imkanı, HDTV gibi yüksek kaliteli yayınlar internet üzerinden rahatlıkla aktarılır hale gelecek. ADSL2 ve ADSL2+ standartlarının avantajla yanlarından birisi mevcut ADSL standardı İle uyumlu olmaları, Ülkemizdeki durum ADSL hizmeti ülkemizde biraz geç yaygınlık kazanmış olsa da Telekom tarafından Gerçekleştirilen fiyat indirimleri ADSL bağlantıyı en cazip çözüm haline getirmiş durumda. Özellikle aylık 29 YTL ödemeli abonelik çeşidi, çevirmeli ağ bağlantısını tarihe gömecek gibi görünüyor.

Kullanıcıların çoğunun ADSL'e geçiş yaptığı su günlerde ADSL modem satıhları da had safhada, işte bu Noktada, hem bugünkü Gereksinimleri karşılayacak hem de geleceğe yönelik iyi bir yatırım olacak cihazları seçmek gerekiyor.

 

 
 
 
 
HABERLER

Neolog

TTNet E-Fatura Hizmeti
ADSL Faturalarınızı internet üzerinden takip edebilir ve faturalarınızın aylık olarak E-Posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz..
TTNet ADSL E-Fatura
Adsl Yardım ve Destek Forumu
Adsl ili ilgili merak ettikleriniz ve tüm teknik problemleriniz için bize forum bölümümüzden yazabilirsiniz...
ADSL Forum
Tüm Haberler
   
E-Bülten Aboneliği

TTNET Dünyasından kampanya ve servis fırsatlarından herkesten önce haberdar olmak istiyorsanız, TTNET e-bülten kayıt formunu doldurmanız yeterli.

E-Posta:
 
   
REKLAM


Ufo


Site Tasarımlarımız: Digiturk LigTV Satış: Digiturk | Dijitürk | Digiturk Kampanyaları| Telefon Başvuru| Telefon Başvurusu| Türk Telekom | ADSL | LigTV | iptv |
 
 
Adsl | Adsl Başvuru ve Abonelik | Adsl Kampanyaları | TTNet Adsl Tarifeleri | Adsl ve Modem Yardım | TTNet Servisleri | Adsl Destek Forumu | Hakkımızda | İletişim
© 2006 Sonuç Elektrikli Ev Aletleri Ltd.Şti., Kavacık Okul Cad. No:26-E Beykoz/İST
Bu web sitesi TTNET'in Resmi Sitesi değildir.