Başbakanlık İletişim Merkezi HATTI - 150

Başbakanlık İletişim Merkezi TELEFON NUMARASI: Alo 150

Vatandaşların şikayet, talep, öneri ve görüşlerini kolayca dile getirerek iletebilmeleri macıyla Başbakanlığın 2006/3 nolu genelgesine yönelik kurulan ALO 150 Doğrudan Başbakanlık Hattı, 24 Şubat 2006 tarihinde hizmete girmiş olup, bugün itibariyle de hizmetine devam etmektedir.

BİMER'e yapılan tüm başvurular kabul edilecek, Bakanlıklar ile Valiliklere yapılacak müracatlarda Başbakanlık'tan takip edilebilecek.

ALO 150 BİMER'i arayan bir vatandaş bulunduğu Valiliğin Halkla İlişkiler Bürosu'nda görevli yetkiliye direkt ve doğrudan ulaşabilecektir. Büro yetkilisi arayan kişinin kişisel bilgileri ile birlikte talebinin konusu ve detaylarını Başbakanlık web sitesi arayüz programı vasıtasıyla BİMER yazılımına kaydedecektir.

Vaatandaşa talebiyle ilgili iletilen tek bir takip numarası ile talebinin akıbetini ve sonucu sorgulayabilecektir.

ALO 150'ye insan hakları ihlallerine ilişkin başvurularınızı da yapabileceğiniz gibi, başvurularınız halkla ilişkiler büroları tarafından il ve ilçelerdeki insan hakları kurumuna iletilecektir.

ALO 150 numarasıyla yapılacak tüm görüşmeler, halkla ilişkiler personelinin performansını ölçebilmek adına kayıt altına alınacaktır.


Türk Telekom Özel numaralar servisi, Acil ve önemli numaralar

Kategori: Önemli Numaralar, Acil Numaralar