ADSL
 
TTNET ADSL
TTNET
  Ana Sayfa  
  ADSL Başvurusu
  Servisler
  Adsl Yardım ve Servisler
  İnternet Güvenliği
  ADSL Kota
  ADSL Fatura Sorgulama
  Duyurular
  Adsl İlk Yardım
  ADSL FORUM
  E-Fatura
  ADSL Modemler
  Modem Şifreleri
  İletişim

 
ADSL Kota

ADSL Hız - Speed Testi

ADSL Yardım ve Destek Forumu


Özel AramaADSL Yardım


» Airties Modem Yardım  
» Pikatel Modem Yardım
» Zyxel Modem Yardım
» Exper Modem Yardım
» Adsl Modemler
» ONLINE İŞLEMLER
» TTNET Oyun
» ADSL
» ADSL Bayileri
» Sık Sorulan Sorular
» Adsl Kota Hesaplama
» Adsl Fiyat Karşılaştırma
» Adsl Fatura Sorgulama
» TTNET Ödeme Noktaları
» Adsl Tarife Değişikliği
» Adsl Reklam Filmleri
» İl Alan Kodları
» Adsl Hizmet No Öğrenme
» TTNET Müzik
» TTNET Servisleri
» TTNET Vitamin
» Adsl Taşıma
» TTNET Reklam Filmleri
» TTNET Online İşlem Merkezi


   Adsl İlk YardımADSL
 

Airties RT-206 Kablosuz modem Destek Sayfası

 
 

Airties RT-206 - ADSL Modem

 

Programlar ve sürücüler  
Airties Kolay Kurulum CD'si 4.4.2.5 08.09.2010
Firmware 1.2.0.9 23.11.2009
Dökümanlar  
Kullanım Kılavuzu İndirmek için tıklayın
Datasheet İndirmek için tıklayın
Modem Kurulum Videosu İzlemek için tıklayın
Port Yönlendirme Tıklayın
   


Airties ADSL Modem kilidi kaldırma yazılımı için buraya tıklayınız.Casio SaatÜrün Bilgisi

Kablosuz, hızlı ve güvenli Internet erişiminde komple çözüm!
ADSL2+ Modem, Router, Firewall, 1 Ethernet Portu
125Mbps G++ Kablosuz Erişim Noktası

AirTies RT-205 ile evinizde veya işyerinizde ADSL hattınızdan güvenle Internet’e erişebilir ve kablosuz yerel ağınızı kurarak erişiminizi 253 bilgisayara paylaştırabilirsiniz.

AirTies RT-205, ADSL2+ (24 Mbps indirme / 4 Mbps yükleme hızında) modem, gelişmiş router ve firewall fonksiyonlarının yanısıra, G++ teknolojisi sayesinde 125Mbps’e varan hızlarda ve daha geniş kapsama alanı sağlar.

RT-205’in desteklediği AirTies Mesh Teknolojisi® ile çok katlı ya da betonarme yapılarda, geniş alanlarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması ve kapsama alanı sorunları çözülür. Mesh uyumlu Kablosuz Erişim Noktası cihazları (AirTies AP-300 gibi) kullanarak kablosuz kapsama alanı genişletilebilir.

RT-205’in desteklediği kablosuz güvenlik standardları (WPA, WPA2, WEP, 802.1x) ve gelişmiş anti-DoS SPI firewall sayesinde data güvenliğinizi sağladığınız gibi, yerel ağınızdaki bilgisayarların Internet erişimini URL, IP ve MAC adresi bazında kısıtlayabilirsiniz.

ADSL Sayacı ile aylık bazda indirdiğiniz/gönderdiğiniz veri miktarını ve anlık veri indirme hızınızı görebilir, limitli ADSL hattına sahipseniz masrafınızı kontrol edebilirsiniz.

RT-205, QoS trafik önceliklendirme ve SIP passthrough özellikleri ile
VoIP’e hazırdır. Bir VoIP ses geçidi cihazını kolaylıkla bağlayabilir, “Internet Üzerinden Ses” uygulamalarında (VoIP) yüksek ses kalitesi elde edersiniz.

Tak&Çalıştır özelliği ile Türk Telekom ayarları önceden yapılmış olan modeminizle Internet’e bağlanmak için AirTies Türkçe Sesli İnteraktif Kolay Kurulum CD’sini bilgisayarınıza takmanız ve sadece ADSL abonelik bilgilerinizi girmeniz yeterli. Kolay Kurulum CD’siyle birlikte bilgisayarınıza kurulan AirTies ADSL Hizmet Programı RT-205’in ADSL ve kablosuz güvenlik ayarlarını yapar, RT-205’e girdiğiniz kablosuz şifreyi bilgisayarınıza otomatik olarak girer. Bu sayede kablosuz ağınızı otomatik olarak şifrelemiş ve bilgisayarınıza da gerekli olan ayarlamaları yapmış olursunuz.

AirTies ADSL Hizmet Programı modeminizin Firmware’inde bir güncelleme olduğunda sizi bilgilendirir ve istemeniz halinde modeminizin Firmware’ini otomatik olarak günceller. Güncel Firmware’i yüklemek, modeminizden yüksek performansı almak ve en yeni teknolojilerden yararlanabilmek için gereklidir.

AirTies RT-205, AirTies’ın Türkiye’deki AR&GE ekibi tarafından, en gelişmiş çipler kullanılarak, Türk Telekom ADSL hatlarına ve Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirilmiştir.

 

Teknik Özellikler

•  ADSL özellikleri: G.992.1 Annex A (G.DMT), G.992.2 (G.Lite), G.992.3 (ADSL2), G.992.5 (ADSL2+), READSL, Traffic shaping UBR/CBR, OAM (I.610), 8 PVC kanalı desteği
•  Bağlantı protokolleri: PPPoE, PPPoA, RFC1483 Bridging, RFC1483 Routing, ATM üzerinden klasik IP, PAP/CHAP, RFC 2364 PPP over AAL5, RFC2366 Multicast over ATM, IP multicast IGMP v1&v2, snooping
•  802.11b/g ve G++ kablosuz iletişim: 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 24, 36, 48, 54 Mbps hızında (otomatik hız seçimi) ve 125 Mbps G++ modu
•  Frekans aralığı: ETSI 2400 MHz’den 2483.5 MHz’e kadar (3’ü örtüşmeyen 13 kanal)
•  Reset butonu ile fabrika ayarlarına geri dönüş imkanı
•  Çalışma voltajı: 170V AC ile 260V AC arası
•  Portlar: ADSL2+ (RJ-11), 10/100 Ethernet (RJ-45,  auto MDI/MDIX), 12V DC güç girişi
•  LED’ler: PWR - Güç, ADSL - ADSL aktivite , PPP - Internet bağlantısı, WLAN - Kablosuz ağ aktivite, LAN - Yerel ağ aktivite
•  Anten çıkış gücü: 19 dBm EIRP
•  Kablosuz güvenlik özellikleri: WPA (802.1x, TKIP, PSK); WPA2 (AES); 64/128/256 bit WEP, kablosuz MAC adresi filtreleme, SSID gizleme
•  UPnP Tak&Çalıştır özelliği
•  Yönetim: TR-069, SNMP, Web, Telnet, SSH
•  Router ve Firewall: Anti-DoS SPI firewall; URL, IP ve MAC adresi bazında filtreleme; Port yönlendirme; DMZ; VPN Pass Through (PPTP, L2TP, IPSec); Statik Routing, RIPv1, RIPv2 yönlendirme; QoS; VLAN ;802.1P ;IP multicast IGMP v1&v2, snooping ;DNS Proxy; DHCP sunucu ve aktarıcı; NAT/NAPT; PPP (PAP/CHAP/MSCHAP), 1024’e kadar NAT oturumu
•  İşletim Sistemleri: Windows 98, ME, 2000, 2003, XP, UNIX, Linux, MAC OS ile uyumlu
•  Sertifikalar ve Standardlar: CE , T.C. Telekomünikasyon Kurumu; ADSL-Forum, ITU, ETSI, ANSI, ATM-Forum ve
    Türk Telekom standartlarını sağlar

Sistem Gereksinimleri

•  Telefon hattınız üzerinden geçen ADSL hizmetinin açık ve çalışır durumda olması.
•  Kablolu kullanım için: TCP/IP protokolunu çalıştıran Ethernet adaptörü olan bir bilgisayar
•  Kablosuz kullanım için: 802.11b veya 802.11g kablosuz adaptöre veya kablosuz özelliğe sahip bilgisayar
•  Herhangi bir Windows versiyonu veya Unix, Linux, Mac işletim sistemlerinden biri
•  AirTies Hizmet Programı için: Windows 98 / SE / ME / 2000 /2003 veya XP

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünün kullanım klavuzuna nasıl ulaşırım?
Sitede ürünler sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün sayfasına geldiğiniz zaman sağ bölümdeki linklerden ürününüzün PDF formatındaki kullanım kılavuzunu görüntüleyebilirsiniz.


Kolay Kurulum CD’sine nasıl ulaşabilirim?
Yükleme Merkezinden ilgili ürün seçilerek Kolay Kurulum CD’si butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.


Kablosuz internetimi benden başkalarının kullanmasını istemiyoruım. Bunu önlemek için ne yapmalıyım?
AirTies modeminiz, bilgisayarınızdaki verilere ve dosyalara istenmeyen kişilerin kablosuz ağ üzerinden ulaşmasını engelleyen gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir. Güvenlik alanında en gelişmiş teknoloji olan WPA (Wi-fi Protected Access) şifreleme ve 802.1x kullanıcı yetkilendirme standartı sayesinde, verilerinizin güvenliği en yüksek seviyede sağlanır. Modeminiz, bir önceki kablosuz ağ şifreleme yöntemi olan WEP protokolünü de desteklemektedir. Bu sayede, ağınızdaki güvenliğin çok kritik olmadığı bilgisayarlar ya da WPA’yı desteklemeyen cihazlar için WEP protokolünü de kullanabilirsiniz.
Gelişmiş ayarları yapmak için modemimin web arayüzüne nasıl ulaşabilirim.
Herhangi bir web tarayici programında (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape gibi) adres satirina http://192.168.2.1 yazarak modeminizin gelişmiş ayarlarını yapabileceğiniz web arayuzune ulaşabilirsiniz.


Modemimle ilgili son Firmware’e (Firmware modemin üzerinde çalışan yazılımdır. Her zaman güncel yazılımı kullanmanızı tavsiye ederiz) nasıl ulaşabilirim? Modemime nasıl yükleyebilirim?
Destek sayfasından kullandığınız ürün grubunu seçiniz. Seçtiğiniz ürünün yanında modeminizin en son firmware linkini göreceksiniz. Modeminizin güncel firmware’ini bilgisayarınıza indirip win.zip ile firmware dosyasını açınız. Modeminizin web arayüzüne girip (http://192.168.2.1) “Araçlar” menüsünün altında “Firmware Güncelleme” bölümüne dosyayı yükleyiniz. Uyarı!: Firmware güncelleme işlemi aşamasında, modeminizin elektrik bağlantısının kesilmemesi gerekir.

 
Modemin şifresini unuttum, ne yapmalıyım?
Modeminizin web arayüzüne girişinde tanımladığınız şifreyi unuttuysanız, modeminizi fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde modeminizde yapmış olduğuınuz tüm ayarlar (ADSL, Kablosuz, LAN.. ayarları) silinecektir. Modemi fabrika ayarlarına almak için; Modeminiz açık konumda iken arkadaki “Reset” butonuna 5 saniye basılı tutunuz. Bu işlemden sonra modeminizin web arayüzüne şifre kısmını boş bırakarak girebilir, ayarlarınızı tekrardan tanımlayabilirsiniz.


Kullanıcı hatası yüzünden ürünüm arızalandı, ne yapmalıyım?
Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılması halinde ortaya çıkacak arızaların garantiye dahil edilmesi yasal olarak zorunlu değil iken, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan AirTies servisi, herhangi bir ücret talep etmeden bu tip arızaların giderilmesi için de elinden gelen çabayı gösterecektir.
Mesh Network nedir?


AirTies Mesh Network, kablosuz erişimde beton duvarlar ve çok katlı binalarda görülebilen sinyal zayıflaması sorunlarını çözen, kullanıcıya yüksek performanslı kablosuz iletişim sunan bir teknolojidir. AirTies kablosuz modemler ile dilediğiniz her yerde İnternet’e bağlanabilir, üstelik kablosuz kapsama alanınızı dilediğiniz kadar genişletebilirsiniz. AirTies Mesh Network Teknolojisi, kablosuz bir ADSL ağ geçidi (Mesh özellikli bir kablosuz AirTies modem) ve buna kablosuz olarak bağlı bir veya birden fazla erişim noktası cihazlarından (AirTies AP-300/AP-301/AP400 gibi) oluşur. Tekrarlayıcı modda çalışan erişim noktası cihazları birbirlerine daha uzun mesafelerde ve duvar gibi engellerde zayıflamayan özel bir kablosuz protokol ile bağlanır. Kablosuz cihazlar da kendilerine en yakın erişim noktası ile iletişim kurar. Bu sayede AirTies kablosuz cihazlarıyla İnternet erişimi ve kablosuz iletişimde engel, duvar ve mesafe sorunları ortadan kalkar.


Kablosuz modemime çok yakındayım ancak sinyal düşüklüğü var, ne yapmalıyım?
Bu sorunun birkaç kaynağı olabilir; 1) Çevrede, kablosuz modeminiz ile aynı frekansda çalışan başka cihazlar (mikrodalga fırın, telsiz telefon, kablosuz AP’ler, mikrodalga radar sistemleri) olabilir. Bu cihazlar frekans gürültüsüne neden olabilir. Modeminizin WEB arayüzünde ( http://192.168.2.1 ) “Kablosuz” menüsü altında “Kanal ve SSID” bölümünden kanal değişikliği yapmak bu sorunun kesin çözümüdür. Fabrika ayarlarında kanal “auto” olarak görünür. Kanalı sırasıyla önce “1” e çekin ve bir süre bu şekilde deneyin, problem devam ediyorsa “6”, “11” ve “13” numaralı kanallarınıda deneyebilirsiniz. Sorun frekans gürültüsü ise bu yaptıklarınız sonucunda probleminiz çözülecektir. 2) Kablosuz ağınızı Windows konfigure ediyorsa problemin sebebi Windows kaynaklı olabilir. Microsoft’tan yardım alabilirsiniz. 3) Kablosuz kartınızın sürücülerinde bir sorun olabilir. Kartınızın güncellemelerini yapmanızı tavsiye ederiz. Centrino kullanıyorsanız www.intel.com dan sürücüleri güncelleyebilirsiniz.


ADSL Sayacını nasıl kurabilirim?
Modeminizin kutusundan çıkan CD’deki AirTies ADSL Hizmet Programını bilgisayarınıza yükleyiniz. Programı kurduktan sonra ADSL Sayacını menüler arasında görebilir, aylık olarak ne kadar download/upload ettiğinizi takip edebilirsiniz.


Internet hızım çok düşük. Ne yapmalıyım?
Bu problemin birkaç sebebi olabilir;

https://adslteknikservis.com  adsresimizden sol menude bulunan hız testi linkinden  test yaparak hattınızın hızını öğreniniz. Aldığınız veriler ile Servis Sağlayıcınızı arayarak hattınızla ilgili sorgulama isteyiniz.
Bilgisayarınızda virüs, trojan gibi İnternet bağlantınızı yavaşlatabilecek zararlı yazılımlar olabilir. Bir Firewall programı ile güvenlik taraması yapınız ve zararlı yazılımları bilgisayarınızdan siliniz.


MSN’e girişi kısıtlayabilir miyim?
ICQ, MIRC, MSN Messenger, Yahoo Messenger gibi yazılımların kullanılmasını engellemek için sisteminize 3rd party Firewall, Proxy, ISA SERVER veya Checkpoint gibi ürünler kullanmalısınız.


AirTies modemimi yurt dışında kullanabilir miyim?
Evet. AirTies ürünleri son teknolojiye uygun olarak tasarlanır ve geliştirilir. Modeminizi kullanacağınız ülkede, ADSL hat parametrelerini (VPI, VCI değerleri, PPPoA/PPPoE enkapsülasyon türü..) öğrenerek modeminizi yurt dışında kullanabilirsiniz.


Modemimin ADSL ışığı yanmıyor, ne yapmalıyım?
Modeminizin splitter bağlantılarını kontrol ediniz. Baglantıların kullanım kılavuzunda ve Kolay Kurulum CD’sinde anlatıldığı şekilde yapılmış olması gereklidir. Bağlantılarınız doğru ise ADSL servis sağlayıcınızı arayarak hattınızla ilgili arıza kaydı bırakınız.


Ürünüm arızalandı ne yapmalıyım?
AirTies ürünü arızalanırsa öncelikle AirTies 7/24 Destek Hattı (0212 444 0239) aranmalı ve arıza kendilerine danışılmalıdır. Arıza ve sorunların çoğunluğu telefonda teknik destek uzmanlarıyla görüşerek çözülebilmektedir.
AirTies 7/24 Destek Hattından verilen talimata göre arızalı ürün için bir arıza takip numarası alınarak AirTies servis merkezinin "Gülbahar Mah. Avni Dilligil Sok. Celik Is Merkezi No:11/B Mecidiyekoy Istanbul, Turkey" adresine gönderilir. Destek Hattından alınan arıza takip numarası kargo poşetinin üzerine görünebilecek büyüklükte yazılmalıdır.
Ürün satış tarihinden itibaren, 3 yıl kapsamlı AirTies garantisi altındadır. Ürünün adaptör, splitter, kablo gibi tüm parçaları garanti kapsamındadır. Bu süre dahilinde ürünlerin herhangi bir sebeple arızalanması durumunda AirTies ve yetkili servisleri tarafından bedelsiz tamir edilir.
Tamiri mümkün ya da ekonomik olmayan ürünler, bedelsiz olarak yenisiyle değiştirilir.
Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılması halinde ortaya çıkacak arızaların garantiye dahil edilmesi yasal olarak zorunlu değil iken, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan AirTies servisi, bu tip arızaların giderilmesi için de elinden gelen çabayı gösterecektir.
AirTies servis noktasına gönderilen ürünler, ürünlerin teslim alınmasından itibaren 2 iş günü içinde tamir edildikten ya da değiştirildikten sonra ürünün sahibine gönderilir.
Eğer ürünü değiştirmek için aynı modelden bulunamazsa, orijinal ürünün tüm özelliklerine sahip daha yeni bir model ile değiştirilir.


 

 

Adsl modemlerin şifrelerini öğrenmek için buraya tıklayınız.
 

 


 
 
REKLAMLAR VE DUYURULAR

 

 

  

D-Smart Smile Adsl Kampanyası

E-Fatura Hizmeti
ADSL Faturalarınızı internet üzerinden takip edebilir, faturalarınızın aylık olarak E-Posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz..
TTNET ADSL E-Fatura
Adsl Yardım ve Destek Forumu
Adsl ile ilgili merak ettikleriniz ve tüm teknik problemleriniz için bize forum bölümümüzden yazabilirsiniz...
ADSL Forum
 
   
E-Bülten Aboneliği

ADSL Dünyasından kampanya ve servis fırsatlarından herkesten önce haberdar olmak istiyorsanız, ADSL e-bülten kayıt formunu doldurmanız yeterli.

E-Posta:
 
   
REKLAM 

Casio SaatSite Tasarımlarımız:  Kota | Telefon Başvuru | Telefon Başvurusu | Türk Telekom | imei sorgulama | Firma Ekle |  Digitürk | Adsl |
 
 
Adsl | Adsl ve Modem Yardım | Servisler | Adsl Destek Forumu | Kullanım Koşulları | Gizlilik | Hakkımızda | İletişim