. Ürünler . Adsl Nedir ? . ADSL Modemler . Online ADSL Başvuru Formu . Destek . . ürünler . . . iletişim . . . .
. . . . . .
. .
.
.
Ana Sayfa
.
Kotanızı Öğrenin
.
ADSL Hız Testi
.
ADSL Modemler
.
Uydu Sistemleri
.
Forum
.
Bilgisayar Satış
.
Bilgisayar Destek
.
Hakkımızda
.
İletişim
.
Bize ulaşınAntivirüs TaramasıBilgisyarınızın güvenli çalışması için yapmanız gerekenler
Sıkça Sorulan Sorular
ADSL Modemler
Modem Sürücüleri ve Kullanım Klavuzları
Adsl ve Bilgisayar Destek
. .
.

 

 

» Adsl Nedir?

.
. . .
. Asymmetric Digital Subscriber Line ya da kısaca ADSL (Asimetrik Sayısal Abone Hattı) sıradan telefon hatları üzerinden genişband erişimi sağlayan bir bakır devre transmisyon teknolojisi olarak Internet kullanıcıları tarafından tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

ADSL tümüyle bir Internet teknolojisi olarak geliştirildiğinden hem ev kullanıcılarına hem de işletmelere çok çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Yüksek Hız
Sabit Ücret
Sürekli Bağlantı
Aynı Telefon Hattı Üzerinden Konuşma
Paylaşılmayan Özel Hat
Sayısal Teknoloji
Güvenli Internet Erişimi

ADSL, genişbandlı internet uygulamalarının artması ile ortaya çıkan yüksek erişim hızı taleplerine cevap vererek bu pazarda büyük patlama yapmıştır. Ve ADSL, kablo ve fiber gibi pahalı altyapılara göre daha iyi performans ve daha düşük fiyat sunduğu için evlere girerek, ciddi bir rekabet avantajı sağlamıştır.2004 yılının başlarında dünyada internete DSL aracılığıyla bağlananların sayısı 63.8 milyonu bulmuştur. Kurulu kapasitenin % 17'si 10.9 milyon abone ile Hong Kong hariç Çin'de olup, Japonya 10.2 milyon abone ile DSL parkının %15'ine sahip durumdadır. 9.1 milyonla üçüncü sırada olan ABD %14'lük bir parka sahiptir.

2004 yılının ilk ayları itibari Türkiye'de 44 ilde kurulu ADSL şebekesi bulunmaktadır. Kurulu kapasitenin yaklaşık %55'i İstanbul, Ankara ve İzmir'de bulunmaktadır. İstanbul, kurulu kapasitenin yaklaşık %36'sına sahiptir. Türk Telekom A.Ş. 200,000 portun kurulumuna başlamıştır ve Mayıs ayından itibaren Türkiye'nin tüm illerine ve birçok büyük ilçesinde ADSL hizmetini sunmak üzere çalışmalarını yürütmektedir.

Türk Telekom A.Ş. Çözüm Ortağı olarak hizmet veren Elkotek, Türkiye'nin her yerindeki ADSL Satış ve Servis Noktalarıyla kurulu bulunan 885 lokasyona hizmet sunmaktadır.

Kısacası
365 gün, 24 saat
bağlanma, bağlanamama, kesilme gibi sorunlar olmadan,
sabit ücret ödeyerek,
aynı kalitede, değişmeyen yüksek hızda internette olmak
ve aynı anda aynı telefon hattı üzerinden telefonla konuşma yapmak isteyen
tüm internet kullanıcıları için
ADSL İyidir.
ADSL Yaşamınızı Değiştirir.

 

.
. .
. .
.   .
.
. . .
.
  © 2006 Tm Bilişim, Tüm hakları saklıdır.