ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > Adsl Modemlerin Kurulum Klavuzları
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

ADSL

ADSL Teknik Servis

UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mchll Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı mchll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 04-Ocak-09 Saat 13:29
arkadaslar netmaster cbw500 modem war kablolu baglanmama ragmen kablosuz baglantı yapamıyorum //192.168.0.1]http://192.168.0.1 yaptıgım zaman modeme gıremıyorum bunun sebebı ne olabılır? yardımcı olabılırmısınız? tsekkurler sımdıden...
NETMASTER DESTEK İCİN TIKLAYINIZ
Yukarı Dön
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 347
  Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 05-Ocak-09 Saat 01:57
o modem bir kablosuz kablo modemdir.. yani uydunet ile kullanırsınız.. eğer ADSL bağlantısı deniyorsanız yapamazsınız...

kablosuz bağlantı için http://192.168.0.1 ile panele girip;

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: password

gireceksiniz.. ardından Wireless sekmesinden güvenlik tipini seçeceksiniz (WPA - WPA2 - WEP gibi) sonra şifre belirleyeceksiniz..
Yukarı Dön
mchll Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mchll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 07-Ocak-09 Saat 09:59
ilginden dolayı tesekkür ederim... netmaster teknik servisi  problemin çözümünü şöyle yapt

kablosuz bağlantı için http://192.168.0.1 ile panele girip;

Kullanıcı Adı: (boş bırakılacak)
Şifre: cable

bundan sonrası ztn yeni şifre ve isim wermek modeme...
Yukarı Dön
grknmsrl Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı grknmsrl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 03-Nisan-09 Saat 16:19

ARKADAŞLAR NETMASTER CBW-700V KABLOSUZ MODEMİM VAR.BEN KABLOLU KULLANIYORUM.KOBLOSUZ DİZÜSTÜYLE BAĞLANDIĞIMDA ŞİFRE İSTEMEDEN GİRİLİYO,BU ŞİFRELEME OLAYINI DAHA DETAYLI ANLATIRSANIZ SEWİNİRİM

Yukarı Dön
sanalci Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 572
  Alıntı sanalci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 04-Mart-11 Saat 20:59
 Netmaster  modem sifresi ve modem sorunlariyla ilgili ayrıntılı bilgiyi  www.uydunetburada.com  sitesinde bulabilirsınız
Yukarı Dön
enqq Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı enqq Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 12-Ekim-11 Saat 20:31
admin sonrada password diye giriyorum ama açılmıyor bende
Yukarı Dön
enqq Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı enqq Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 12-Ekim-11 Saat 20:31
admin sonrada password diye giriyorum ama açılmıyor bende!
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 2015
  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 13-Ekim-11 Saat 23:20
Orjinalini yazan: enqq

admin sonrada password diye giriyorum ama açılmıyor bende!
Merhaba,
Aramıza hoşgeldiniz.Katılımcılığınızı tüm konularda beklemekteyiz.

uydunet mödemle ilgili sorunlarınızı buradan  girerek bilgi edinebilirsiniz.
iyi forumlar
Yukarı Dön
kromozom Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kromozom Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 01-Ocak-12 Saat 19:12
Benim de bir sorunum var uydunetle ilgili: smile adsl kullanıyordum uydunetin 3mb sınırsız <div ="postcolor" id="post-1063570952"><nobr><span style="font-weight: bold; line-height: 1.7;;color: #ff0000;border-bottom: 3px double kampanyasına
geçtim 27 aralıkta bağladılar giderken modemi 3 gün kapatmamamı
söylediler. O gün sorun olmadı ama gece elektrikler kesilmiş. Şimdi
ethernetle internete bağlanıyor ama kablosuz olarak ne yapıp ettiysemde
bağlanmıyor. Laptopta sorun yok çünkü smile adsl bir ay daha var ve ona
sorunsuz bağlanıyor. Ablamın laptopta da aynı sorun oluyor. Yani işin
özü modemde ki ayarları düzeltmemde yardımcı olabiliecek biri var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

KAMPANYA
Yukarı Dön
merol Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderilenler: 1266
  Alıntı merol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 01-Ocak-12 Saat 20:14
internet baglantınız varsa sifreleme ile ilgili pc ayarlarınızı kontrol ediniz yinede müsteri hizmetlerini arayıp hat kontrolu yaptiriniz
ADSL Başvuru
Yukarı Dön
burak05 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı burak05 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 14-Şubat-14 Saat 01:16
Biz 2 arkadas Cbw383 kullaniyoruz . Erişim denetimine girdigim zaman telefonlara ve benim laptopa gelen internet 5500 mhz ancak arkadasa giden internet 150000 mhz bunu nasil esit dagitabilirim ?
Yukarı Dön
Siteyeuye Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Siteyeuye Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 04-Aralık-14 Saat 14:19
15 Ekim 2014 tarihinde TÜRKSAT Uydunet'e herşey dahil kampanyasından aylık 29 TL TV temel paket + 10 megabit saniye hızında 25 GB Adil kullanım sınırsız internete abone oldum.

Yaklaşık 2 ay olacak kablolu internetten daha ziyade (devamlı Ethernet kablosundan takılı internet kullanmıyorum) kablosuz internette sürekli sorun yaşıyorum. Devamlı kopmalar oluyor. Bir seferinde geldiler sinyal ayarlaması yaptılar. Bir diğerinde uzaktan modemi (Netmaster CBW383Z4 modem) resetlediler, fabrika ayarlarına döndürdük, başka sefer 802.11 n-modu: Kapalı, kablosuz yayın kanalını 3 yaptık bir gün gitti 2. gün yine hat koptu. Şimdilik sorunlarımı artık kendim çözmeye karar verdim. Benim anladığıma göre sinyallerin sağlık üzerine olumsuz etkisini önlemek maksadıyla kablosuz anten 2 db zayıf yayın yapıyormuş Bu itibarla bazıları anten değiştirmeye çalışıyor bazıları da mevcut modeme kablolu üzerinden başka bir modemi araya bağlayarak, ya da range extender (mesafe artırıcı, teknosada bir çok çeşidi var) kablosuz sinyal gücünü artırmaya çalışarak kendine çözüm bulmaya çalışıyor.

Bir kere şunu söyleyeyim ki uydunet verdiği modemin mac adresini kendisi bildiğinden, sanıyorum ki kablosuz yayın kalitesi yüksek bir modemi piyasadan alıp mevcut modemin yerine koysak bu çözüm olmayacaktır. (çünkü bu durumda yeni modemin mac adresi de farklı olacağından uydu netten internet bağlantısı otomatik kesilmiş olacaktır diye düşünüyorum. Bunu uydunete sormak lazım. Belki Mac clone özelliği olan bir modem olursa verilen modemin mac adresi yeni olana yazılarak olabilir diye düşünüyorum. Bu konuyu açmak isteyenler olursa sevinirim)
Tespit ettiğim diğer bir konu, iphone falan kablosuz bağlantıya çabuk bağlanabiliyor. Fakat Windows 7 yüklü laptopun nedense bağlanmıyordu. Bu durumda suçu hep kendi bilgisayarımda aradım. Ve kablosuz aygıtımın driverlerını/sürücüleri internetten en güncellerini bulmaya çalıştım ve yükledim. Belki şu ana kadar internette çözüm olarak verilen Netmaster CBW383Z4 modem ayarlarını abartısız 100 defa değiştirmişimdir. Bir ip ucu bulabilir miyim diye!! İnternette okumadığım sayfa kalmadı Modem kılavuzunu da indirdim. Onu da ezberledin. Modem Firmware güncellemesi düşündüm. En son versiyon yüklü yapabileceğim bir şey yok. Yaptığım bazı değişikliklerden sonra iphone da kablosuza bağlanamamaya başladı. Tabiki modem resetlemesi mecbur oldu Ben bilgisayarın her zaman otomatik ip ve dns almasından yanayım ve tercih ederim. Fakat kablosuz da sabit ip, ağ geçidi ve dns numaraları vermek daha gerçekçi çözüm gibi görünüyorum. Bilgisayar kablosuza hemen bağlanabiliyor. Otomatiğe çevirirsen bekle bir mutfağa kahve pişirmeye git belki o zamana kadar bağlanır. Bilgisayarımın Kablosuz TCP/ipV4 protokolüne (özelliklerden) sabit ip (192.168.0. 1 ile 99 arasında bir değer) , alt ağ maskesi: 255.255.255.0) varsayılan ağ geçidi (192.168.0.1) ve dns sunucularına tercih edilen ve diğer numaraları vermek (bu değerleri modeminize kablolu bağlanıp "temel" kısmından öğrenebilirsiniz) inanın bir süre çözüm olabiliyor. En azından bağlanamama gibi, uzun süre bağlanmayı bekleme gibi bir sorun olmuyor. Fakat laptop uzaklaştıkça kopma sorunları da artıyor. Bağlantı hızı da yaklaşık yarıya düşüyor. modem alt katta, ben üst katta ki odaya çıkınca 10 megabit /sn hız speedtest ile bulduğum deneme internet sayfalarından 5 megabit/sn hatta 4,7 ve 4,9 a düştüğünü görüyorum. Bağlantı sağlanınca oyuna giriyorum kullanıcı adı ve şifre ile oyuna bağlanıyorum. 5 dakika geçiyor geçmiyor bakmışım bizim karakter cevap vermiyor. Bağlantı hatası deyince oyundan koptuğumu anlıyorum. Her 5 dakika da tekrar tekrar aynı şeyleri yaşarsanız Hele oyunda önemli bir noktada iseniz artık küfürü mü basarsınız bilgisayarımı yoksa modemi mi haşlarsınız veya servis sağlayıcıya mı taahhüt verdiğinize yanarsınız? bilemiyorum. Modeme biraz daha yanaşmakta fayda var. Yani askerdeki gibi yanaşık düzen modem ve laptop yan yana... o zaman kablosuzun özelliğini kullanmanın bir anlamı olmuyor. Kablolu kullanmak lazımdır. Acaba kablolu da yanı şeyleri yaşayacağım bilemiyorum. Sanki kablolu da sorun yok gibi gözüküyor. Şu çözümü de düşünüyorum. 10 metrelik bir Ethernet kablosu alsam da (zaten modem de 4 tane port var) acaba kablolu mu bağlansam diye kendime soruyorum.

TÜRKSAT uydunet yetkileri sağolsun ilgileniyorlar fakat kalıcı bir çözüm yok. Bazen uzaktan müdahaleler daha da kötü olabiliyor. Acaba diyorum bu sorunu herkes yaşadığına göre TV kablolu internet olayında mı bir sıkıntı var. TTNET telefon kablosundan sorunsuz hizmet verirken TÜRKSAT Uydunet in TV kablosu üzerinde internet alt yapısını tam oturtamamış olmasından mı kaynaklanıyor?

Olayda 3 unsur var; 1. Bilgisayardan kaynaklanan problem 2- Modem den kaynaklanan problem 3- Hattan kaynaklanan problemler
Bilgisayarımdan kaynaklanan problem olduğunu artık düşünmüyorum. Virus taramaları yapıldı güncellemeler tamam

Modem de yazılım olarak yapabileceğimiz her şeyi denedik geriye donanımsal bir arıza olup olmadığı kaldı.

Son olarak Türksatın TV kablosu üzerinden kesintisiz bir hizmet verip veremediği konusu üzerinde durmak lazım. Serverların güncellemeleri ne zaman yapılıyor? ne sıklıkta yapılıyor? Bunlara da bakmak lazım. Bakıyorsun olup olmadık zamanda internet kesilebiliyor. Bunlara ilişkin bilgilendirmeler zamanında kullanıcıya yapılması gerekiyor.

Netice itibariyle, "Ucuz dur vardır illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti !!! "   demek zorunda kalmak istemiyorum
Yukarı Dön
sanalci Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Alıntı sanalci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 10-Şubat-17 Saat 23:41
2017 de marka ismi kablo net olarak degişmisttir ayrıca yeni kampanyalar gerekten çok avantajlı ilgili web sitesini ziyaret ediniz avantajlı kampanyalardan yararlanmanızı tavsiye ederim
Yukarı Dön
Alair Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Alair Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: UYDUNET teledünya netmaster modem sorun...!!!
    Gönderim Zamanı: 28-Şubat-17 Saat 20:37
Orjinalini yazan: Siteyeuye

15 Ekim 2014 tarihinde TÜRKSAT Uydunet'e herşey dahil kampanyasından aylık 29 TL TV temel paket + 10 megabit saniye hızında 25 GB Adil kullanım sınırsız internete abone oldum.

Yaklaşık 2 ay olacak kablolu internetten daha ziyade (devamlı Ethernet kablosundan takılı internet kullanmıyorum) kablosuz internette sürekli sorun yaşıyorum. Devamlı kopmalar oluyor. Bir seferinde geldiler sinyal ayarlaması yaptılar. Bir diğerinde uzaktan modemi (Netmaster CBW383Z4 modem) resetlediler, fabrika ayarlarına döndürdük, başka sefer 802.11 n-modu: Kapalı, kablosuz yayın kanalını 3 yaptık bir gün gitti 2. gün yine hat koptu. Şimdilik sorunlarımı artık kendim çözmeye karar verdim. Benim anladığıma göre sinyallerin sağlık üzerine olumsuz etkisini önlemek maksadıyla kablosuz anten 2 db zayıf yayın yapıyormuş Bu itibarla bazıları anten değiştirmeye çalışıyor bazıları da mevcut modeme kablolu üzerinden başka bir modemi araya bağlayarak, ya da range extender (mesafe artırıcı, teknosada bir çok çeşidi var) kablosuz sinyal gücünü artırmaya çalışarak kendine çözüm bulmaya çalışıyor.

Bir kere şunu söyleyeyim ki uydunet verdiği modemin mac adresini kendisi bildiğinden, sanıyorum ki kablosuz yayın kalitesi yüksek bir modemi piyasadan alıp mevcut modemin yerine koysak bu çözüm olmayacaktır. (çünkü bu durumda yeni modemin mac adresi de farklı olacağından uydu netten internet bağlantısı otomatik kesilmiş olacaktır diye düşünüyorum. Bunu uydunete sormak lazım. Belki Mac clone özelliği olan bir modem olursa verilen modemin mac adresi yeni olana yazılarak olabilir diye düşünüyorum. Bu konuyu açmak isteyenler olursa sevinirim)
Tespit ettiğim diğer bir konu, iphone falan kablosuz bağlantıya çabuk bağlanabiliyor. Fakat Windows 7 yüklü laptopun nedense bağlanmıyordu. Bu durumda suçu hep kendi bilgisayarımda aradım. Ve kablosuz aygıtımın driverlerını/sürücüleri internetten en güncellerini bulmaya çalıştım ve yükledim. Belki şu ana kadar internette çözüm olarak verilen Netmaster CBW383Z4 modem ayarlarını abartısız 100 defa değiştirmişimdir. Bir ip ucu bulabilir miyim diye!! İnternette okumadığım sayfa kalmadı Modem kılavuzunu da indirdim. Onu da ezberledin. Modem Firmware güncellemesi düşündüm. En son versiyon yüklü yapabileceğim bir şey yok. Yaptığım bazı değişikliklerden sonra iphone da kablosuza bağlanamamaya başladı. Tabiki modem resetlemesi mecbur oldu Ben bilgisayarın her zaman otomatik ip ve dns almasından yanayım ve tercih ederim. Fakat kablosuz da sabit ip, ağ geçidi ve dns numaraları vermek daha gerçekçi çözüm gibi görünüyorum. Bilgisayar kablosuza hemen bağlanabiliyor. Otomatiğe çevirirsen bekle bir mutfağa kahve pişirmeye git belki o zamana kadar bağlanır. Bilgisayarımın Kablosuz TCP/ipV4 protokolüne (özelliklerden) sabit ip (192.168.0. 1 ile 99 arasında bir değer) , alt ağ maskesi: 255.255.255.0) varsayılan ağ geçidi (192.168.0.1) ve dns sunucularına tercih edilen ve diğer numaraları vermek (bu değerleri modeminize kablolu bağlanıp "temel" kısmından öğrenebilirsiniz) inanın bir süre çözüm olabiliyor. En azından bağlanamama gibi, uzun süre bağlanmayı bekleme gibi bir sorun olmuyor. Fakat laptop uzaklaştıkça kopma sorunları da artıyor. Bağlantı hızı da yaklaşık yarıya düşüyor. modem alt katta, ben üst katta ki odaya çıkınca 10 megabit /sn hız speedtest ile bulduğum deneme internet sayfalarından 5 megabit/sn hatta 4,7 ve 4,9 a düştüğünü görüyorum. Bağlantı sağlanınca oyuna giriyorum kullanıcı adı ve şifre ile oyuna bağlanıyorum. 5 dakika geçiyor geçmiyor bakmışım bizim karakter cevap vermiyor. Bağlantı hatası deyince oyundan koptuğumu anlıyorum. Her 5 dakika da tekrar tekrar aynı şeyleri yaşarsanız Hele oyunda önemli bir noktada iseniz artık küfürü mü basarsınız bilgisayarımı yoksa modemi mi haşlarsınız veya servis sağlayıcıya mı taahhüt verdiğinize yanarsınız? bilemiyorum. Modeme biraz daha yanaşmakta fayda var. Yani askerdeki gibi yanaşık düzen modem ve laptop yan yana... o zaman kablosuzun özelliğini kullanmanın bir anlamı olmuyor. Kablolu kullanmak lazımdır. Acaba kablolu da yanı şeyleri yaşayacağım bilemiyorum. Sanki kablolu da sorun yok gibi gözüküyor. Şu çözümü de düşünüyorum. 10 metrelik bir Ethernet kablosu alsam da (zaten modem de 4 tane port var) acaba kablolu mu bağlansam diye kendime soruyorum.

TÜRKSAT uydunet yetkileri sağolsun ilgileniyorlar fakat kalıcı bir çözüm yok. Bazen uzaktan müdahaleler daha da kötü olabiliyor. Acaba diyorum bu sorunu herkes yaşadığına göre TV kablolu internet olayında mı bir sıkıntı var. TTNET telefon kablosundan sorunsuz hizmet verirken TÜRKSAT Uydunet in TV kablosu üzerinde internet alt yapısını tam oturtamamış olmasından mı kaynaklanıyor?

Olayda 3 unsur var; 1. Bilgisayardan kaynaklanan problem 2- Modem den kaynaklanan problem 3- Hattan kaynaklanan problemler
Bilgisayarımdan kaynaklanan problem olduğunu artık düşünmüyorum. Virus taramaları yapıldı güncellemeler tamam

Modem de yazılım olarak yapabileceğimiz her şeyi denedik geriye donanımsal bir arıza olup olmadığı kaldı.

Son olarak Türksatın TV kablosu üzerinden kesintisiz bir hizmet verip veremediği konusu üzerinde durmak lazım. Serverların güncellemeleri ne zaman yapılıyor? ne sıklıkta yapılıyor? Bunlara da bakmak lazım. Bakıyorsun olup olmadık zamanda internet kesilebiliyor. Bunlara ilişkin bilgilendirmeler zamanında kullanıcıya yapılması gerekiyor.

Netice itibariyle, "Ucuz dur vardır illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti !!! "   demek zorunda kalmak istemiyorum

Yaşadığın sıkıntıları okuyunca gerçekten üzüldüm. Yıllardır Uydunet üyesiyiz ve hatırladığım en büyük sıkıntımız ilk zamanlarda hava durumuna bağlı olarak internetin ciddi olarak yavaşlaması veya gitmesiydi. Bir nevi uydu TV yayını kalitesindeydi, sinyal zayıflıyordu ama son bir yıldır bu problemler de tamamen ortadan kalktı. Buraya yazmamın asıl sebebi aynı modemin (Netmaster CBW383Z4) üzerine evdeki kedinin işemesi sebebiyle kısa devre yapıp bozulması. Şimdilik başka bir modem ile idare ediyorum ama sinyal gücü diğer odalarda eskisi gibi olmuyor. Sende hâlâ bu cihaz duruyorsa kargoyla yollayabilir misin? Aksi takdirde önceki alışverişimden olan indirim hakkımı kullanıp Aliexpress'teki denk modellerden birine bakacağım ama elin Çinlisine de teknolojik donanım için güvenilir mi bilemiyorum...
Yukarı Dön
sanalci Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Gönderim Zamanı: 28-Şubat-17 Saat 20:59
yanıtlarınız için teşekkür ederiz, bir eklemede ben yapmak isterim modemin bulunduğu ortamda kablosuz çalışan aygıtlar da etkileye bilir
mesela telsiz telefon varsa çaldığında internet kopuyorsa etkileyen kablosuz telefon sinyalidir
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi.

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama