ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Bilgisayar Yazılım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

ADSL

ADSL Teknik Servis

Maxthon - IE ve Firefox'a yeni rakip

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
c.alkan Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 345
  Alıntı c.alkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Maxthon - IE ve Firefox'a yeni rakip
    Gönderim Zamanı: 06-Nisan-08 Saat 15:15

Son sürüm indir

Firefox denedim, Opera denedim böylesini görmedim. ff ve operada ciddi sinir bozucu biçok hata ile karşılaşibiliyosunuz. Kapanıp sık kullanılanları kaybetme, bi video izlemek için şekilden şekle girmeler, dhde 5 sayfa açınca 10 saat beklemeler... Forumda bi arkadaşın tavsiyesiyle edindiğim Maxthon yeterince kapsamlı geldi. Esnekliği ise muhteşem ötesi, bi simgeyi bi yerde sevmedin mi? Tutup atıyosun ya da çekiyosun bi kenara...

İki kötü durum var:
Sıkkullanılanlar çubuğundan orta tıklama ile arkaplanda açamıyoruz, ya arkada açıcaz ya önde yani. Bu da çözülür umarım....
Diğer sorun ise kullanıcı hesaplı xplerde ayarların tüm kullanıcılarda aynı olması (eğer her girişimde oturum seçip şifre yazarım demesseniz tabi). Bunu da -Documents and settings/Aplication Data- bölümüne yükleme yaparak çözebilirsiniz. Bikaç maxthon olur ama özel olur (ayrıca yükledikten sonra kopyalarsanız da oluyo sanırım). Ve de USBnizde taşıyabilirsiniz bu yöntemle tarayıcınızı...

Temalarını da çok sevdim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Program penceresini gereksiz görenler için üst pencereyi kaldırma...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İnternette iki işi birden yapmayı sevenler için ekranı bölebilme...

Ekran yakalama, bölge yakalama (Açık olan tüm sekmeleri ya da aktif olanın tamamını tek bir teker hareketi gerekmeden bikaç tıkla yakalayın)

Sekme gruplama da takdireşayan... Açık sekmeleri gruplayabiliyosunuz örneğin dh yazılım, dh konudışı, dh futbol; dh adıyla kaydediyoruz ve 2 tık ile istediğimiz kadar sekme karşımıza geliyo...

Hızlı proxy değişimi:

Youtube için proxy değiştiriyodum, ama diğerlerinde ayarlamak için biçok tıklama gerekiyodu, bunda 2 tık ile hallediyoruz ve youtubela işimiz bittiğinde normal hızlı internetimize dönüyoruz... (proxy değişimi youtube a girişe izin verse de hızı düşürüyo)

Dosya koklayıcı fonksiyonu:

Açık olan videoların direk çalma linkini görebildiğimiz ve geçici internet dosyalarınının karışıklığı ile uğraşmadan bu videoları kaydedebileceğimiz fonsiyon.

Dosya koklayıcıyı açtığımızda bulunan videoların linkleri hali hazırda beklemektedir.

Kaydetmek için iki seçeneğimiz var.

Ya sağ tıklayıp boş olan seçeneğe tıklayarak
downloader ekranına geçmek ve dosyayı ---.flv adıyla kaydetmek (--- yerine istediğimizi yazabiliriz)

ya da koplayalarak link kutucuğuna yapıştırmak ve gelen ekrandan kaydet dedikten sonra dosyayı ---.flv adıyla kaydetmek.

Son sürüm indir

Eklentiler

Temalar

Filtreler (Hiç denemedim izlenim bekliyorum)

tek tek eklenti ve tema indirmiyim . bikaç tane olsa hali hazırda iyi olurdu diyenlere:
tema (kaplamalar):

rapidseverlere
bu da upshare

yararlı bulduğum eklentiler:

rapidseverlere
bu da upshare

Son olarak: Arama çubuğunda varsayılan ayarlarla arama yaparsak türkçe sayfalar seçeneği yok. Ayar merkezinde arama linklerine " http://www.google.com/search?q=%us&hl=tr " eklersek sorun çözülüyo...
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama <