ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > TTNET Adsl > TTNet Adsl Yardım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

ADSL

ADSL Teknik Servis

Internetim 5 Dk.da bir gidiyor.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
dgknyksl Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
  Alıntı dgknyksl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Internetim 5 Dk.da bir gidiyor.
    Gönderim Zamanı: 24-Haziran-12 Saat 20:42
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

Ben yaklaşık olarak 2 yıldır TTNET kullanıyorum ancak 1 senedir internetimde kopmalar olmaya başladı. Son bir ay içinde iyice seri kopmalara başladı yaklaşık 5-7 dk.da bir internetip gidip geliyor ve bu olay beni çok rahatsız ediyor.

TTNET'in vermiş olduğu Zyxel P-660W-Tx modemini kullanıyorum.

Modemde Power - Ethernet - WPS/WLAN - DSL - INTERNET ışıkları var internetim koptuğunda önce INTERNET ardından DSL ışığı sönüyor ve  1-2 dk geçtikten sonra DSL ışığı kırmızı yanıyor 30 sn. sonra geliyor.

Yaklaşık  3 ay önce dışarıdan gelen hattı Splittera bağlayan kablo kopmuştu bağladım ancak renkleri tutturduğumu sanmıyorum. Dışarıdan gelen kabloda hangi renkleri splittera giden kablonun hangi renklerine bağlayacağım açıklayabilir misiniz ?.

Arkadaşlar uzun oldu kusura bakmayın ama artık  canıma taketti artık kopma sorununu gidermek istiyorum teşekkürler..
DgknyksL
Yukarı Dön
byaslan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı byaslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Internetim 5 Dk.da bir gidiyor.
    Gönderim Zamanı: 08-Temmuz-12 Saat 18:42
Dsl kablon uçları gevşemiştir veya eskimiştir.Sana Tavsiyem telefonun dsl kablosu yani speaker kablo ne varsa onları at yenisini al. Gidip gelmeler mutlaka ondandır bendede oluyordu kendım çözümledim. Ama masraf etmeden öncedende bir müşteri hizmetlerini ara.
En güzel aşk uzak olanmış
Yukarı Dön
rebellious0788 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı rebellious0788 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Internetim 5 Dk.da bir gidiyor.
    Gönderim Zamanı: 19-Kasım-12 Saat 13:34
Benzer problem bende de var. İnternetim gün icerisinde sürekli kopuyor 30 sn ye 1 dk. gibi süre zarfında tekrar bağlanıyor. Bu olayda modemdeki DSL ışığı sönüyor sonra tekrar yanmasıyla internet geliyor. Durumu müşteri hizmetlerine bildirdiğimde hat değerleriminin çok iyi olduğunu daha yüksek hızları bile destekleyebileceğini söylediler. Sorunun Modemden kaynaklı olabileceğini söylediler. Bunun üzerine yeni modem aldım ev içi bağlantıları yeniledim ama sorun aynı... Müşteri hizmetlerine arıza bildirimi verdiğimde 3-4 gün sorunsuz kullanıyorum ama bu süre sonunda kopma problemleri tekrar başlıyor. Bizimle aynı sorunu yaşayıp kalıcı çözüm bulabilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyoruz
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 1993
  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Internetim 5 Dk.da bir gidiyor.
    Gönderim Zamanı: 26-Kasım-12 Saat 23:36
Orjinalini yazan: rebellious0788

Benzer problem bende de var. İnternetim gün icerisinde sürekli kopuyor 30 sn ye 1 dk. gibi süre zarfında tekrar bağlanıyor. Bu olayda modemdeki DSL ışığı sönüyor sonra tekrar yanmasıyla internet geliyor. Durumu müşteri hizmetlerine bildirdiğimde hat değerleriminin çok iyi olduğunu daha yüksek hızları bile destekleyebileceğini söylediler. Sorunun Modemden kaynaklı olabileceğini söylediler. Bunun üzerine yeni modem aldım ev içi bağlantıları yeniledim ama sorun aynı... Müşteri hizmetlerine arıza bildirimi verdiğimde 3-4 gün sorunsuz kullanıyorum ama bu süre sonunda kopma problemleri tekrar başlıyor. Bizimle aynı sorunu yaşayıp kalıcı çözüm bulabilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyoruz

Merhaba
Aramıza hoşgeldiniz katılımcılığınızı tüm konularda beklemekteyiz

Hattınızı kontrol ederek modeminizin arka aparatlarını ve bağlantı noktalarını bakınız ve sorun devam ettiğini teyid ettiğinizde arıza bildirimini vermenizi öneriyorum.Detay için müşteri hizmetlerini arayarak hizmet dönüşümünü sağlamanızı dileriz

iyi forumlar
Yukarı Dön
FlyBeeg Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı FlyBeeg Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Internetim 5 Dk.da bir gidiyor.
    Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-15 Saat 15:18
192.168.1.1 'e giriş yapıp modem arayüzünden sırasıyla ; BAKIM > HATA BULMA > DSL HATTI > DSL HAT DURUMU 'na tıklıyoruz, çıkan ekranda SNR MARGİN ( NOİSE MARGİN ) değeri 15 dB ve altında ise servis sağlayıcın ile iletişime geçerek hat değerlerinin düşük olduğunu bildir ve arıza kaydı bırak. Eğer bu değerler 15 dB ve üzeri ise modemin yazılımını aşağıda paylaştığım link 'den modemin modelini seçerek indirip güncellemeni öneririm.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/ADSL_MODEMLER/
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 6,813 Saniyede Yüklendi.

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama <