ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Bilgisayar Yazılım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 


ADSL


ADSL Teknik Servis


Google Earth

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
o.farukal Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 29-Kasım-05
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı o.farukal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Google Earth
    Gönderim Zamanı: 02-Aralık-05 Saat 22:56
İnternet hizmetleri konusunda dünya devlerinden biri olan Google, tüm dünyanın uydu görüntülerini de web'e taşıdı. Gezegenin hemen her noktasının ayrıntılı uydu fotoğraflarını veren Google Earth adlı program, İnternet kullanıcılarının en büyük eğlencesi haline gelmiş durumda.

Bilgisayarınızın ekranından artık tüm dünyayı izleyebilirsiniz. Google'ın uydu görüntülerinden derlediği devasa haritayı yayınlamaya başmalası büyük bir heyecan yaratmıştı. Ve nihayet kapsamlı hale getirilmiş bu hizmet, 'Google Earth' adlı bir programla kullanıclara sunuldu. Örneğin İstanbul'u seçip haritayı zumlayarak ilerliyoruz.


Şehrin en işlek caddelerine göz atabiliyor, Beşiktaş İnönü Stadyumu'nu tepeden izleyebiliyoruz. Her insanın ilk kurduğunda saatlerini geçirebileceği bir program. Sonraki günlerde ise ihtiyaç hallerinde başvuruluyor. Yabancı bir şehre gitmeden önce veya bir bölge hakkında bilgi sahibi olmak isteyince bu programdan destek almak mümkün. Üstelik arama kutusuna o yerin adını yazmak yetiyor. Program hemen harita üzerinde o yeri bulup kendiliğinden oraya gidiyor.

Program da hizmet de bedava

Google'ın bu müthiş hizmeti sadece uzaktaki yerleri kuşbakışı görme heyecanı sunmakla kalmıyor. Coğrafi detaylar da sunan program sayesinde izlenen bölgedeki yeryüzü şekillerinin de ismi öğrenilebiliyor. Programı kurmak ve kullanmak çok kolay.

Öncelikle 'http://earth.google.com' adresine gitmek gerekiyor. Bilgisayarın performansına uygun olması açısından üç farklı sürüm bulunuyor bu sitede. İdeal sürüm seçildikten sonra bilgisayara indiriliyor ve yükleme işlemi başlatılıyor.

Birkaç dakika içinde program kullanıma hazır hale geliyor. Google Earth yazılımının ekranında bulunan düğmelerle rahat bir kullanım elde ediliyor. Seçilen bölgedeki banka, eczane, market ve restoran bilgilerinin görüntülenmesi için de menü kullanılabiliyor. Kısacası, teknolojinin önemli nimetlerinden biri Google Earth.

Kaynak: Hürriyetim

Yukarı Dön Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama