ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Bilgisayar Yazılım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 


ADSL


ADSL Teknik Servis


Film üreticilerinden korsana önlem

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Admin
Admin


Kayıt Tarihi: 01-Ekim-03
Konum: Turkiye
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 150
  Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Film üreticilerinden korsana önlem
    Gönderim Zamanı: 02-Aralık-05 Saat 22:03
Film üreticileri ve beraberinde sinemalar el kamerası ile gizli çekim veya yasadışı yollardan direk sinemaya yollanan bantların ele geçirilmesi ile yapılan çekimlerden oldukça büyük kayıplara uğramaktalar. Henüz film yeni gösterime başlamışken, korsanları sokak tezgahlarında yerlerini alıyorlar. Üreticiler bunun önüne geçmek için gelecek seneden itibaren sinemaya yollanan filmlerde yeni bir koruma tekniği kullanmaya başlayacaklar.
Yöntem kabaca sinemaya gönderilen filmlerin işaretlenmesi, bu işaretin kopyalarada geçmesi ve işareti gören oynatıcıların filmi oynatmaması mantığına dayanıyor. Sinemelara gönderilen filmlerde, seslerin üzerine kolay kolay anlaşılamayacak oldukça gizli koruma parazitleri eklenecek. Bu parazitler insan kulağı tarafından algılanamayacak kadar güçsüz ve belirsiz olacaklar. Filmlerin resmi HD DVD lerinde bulunmayacak olan bu parazit, sadece sinemalara gönderilen versiyonlarında ve tabiki sinemalardan izinsiz olarak el kamerası ile çekim yapan korsanların kayıtlarında bulunacaklar. Ses parazitleri özellikle kamera mikrofonlarının kayıt edebileceği bantlarda olacaklar.
Yeni nesil HD DVD oynatıcılar, insan kulağı algılayamasada bu parazitleri algılama yeteneklerine sahipler ve eğer oynatılmak istenen film bu korma parazitlerini içeriyorsa HD DVD oynatıcı gösterime son verecek ve filmin bu cihazda oynatımı mümkün olmayacak. Resmi HD DVD lerde bu tip parazitler olmayacağından HD DVD oynatıcınızda hiç bir sorun yaşamadan orjinal filminizin tadını çıkarabileceksiniz
Yukarı Dön Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama