ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > VDSL
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

ADSL

ADSL Teknik Servis

Exper_EWVM-04 VDSL modem için firmware lazım.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
SyK112 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı SyK112 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Exper_EWVM-04 VDSL modem için firmware lazım.
    Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-11 Saat 01:31
Arkadaşlar sorunu baştan anlatayım. Öncelikle modemin ayarlarından dinamik dns servisi olan dyndns düzgün çalışmıyor ip güncellemiyordu. Bunun üzerine belki bu sorunun halledildiği yeni bir güncellemesi çıkmıştır fireware olarak diye internette uzun bir araştırma sonucunda -ki modem hakkında ne exper sitesinde destek var ne ttnet'te- bir ftp adresi buldum ve oradaki Exper_EWVM-04 isimli klasörün içindeki firmware'yi yükledim.

Halbuki o anda aklıma hiç gelmedi bir sorun olursa ne yapacağım konusunda ki sorun da oldu. Modeme bağlanan 3 bilgisayar ve sanırsam da 10 tane mobil aygıt mevcut. Yeni firmwareden sonra ne zaman 2. bir bilgisayar internete bağlanmaya çalışsa modem kafayı yiyor ve internet gidiyor. Haliyle modemin ayarlarının arayüzüne de bağlanmıyor, modemi baştan kapatıp açmak gerekiyor. Ya da bir süre sonra kendi gelebiliyor.

Velhasıl bana Exper_EWVM-04 VDSL modeminin fabrika çıkışlı yani bize geldiği ilk halindeki yüklü olan firmware lazım. Diğer türlü sorunu çözmek için modemin altını üstüne getirdim ama nafile. Firmwareyi yüklemeden önce ayarların yedeğini almıştım, modemi kaç kere fabrika ayarlarına geri aldım sonra yedekteki ayarları yükledim ama nafile. Hatta fabrika ayarlarındayken de atıp duruyordu. Yani benim anladığım sorun firmware'den.

Konu ile alakası bulunan bir arkadaş firmware'yi konuya ulaştırabilirse minnettar kalırım. Teşekkür ederim.

Eski yazılımın versiyonu: G111-310EXP-CR0101
Yeni yazılımın versiyonu: G111-G111-310EXP-TR0107

Konu ile ilgili diğer gerekli adres ve resimler aşağıda eklidir ve sanırım yeterlidir.

Yeni firmwareyi indirdiğim adres: burada.
Eski firmwarenin ana sayfasının ekran görüntüsü: burada.
Yeni firmwarenin ana sayfasının ekran görüntüsü: burada.
Yukarı Dön
SyK112 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı SyK112 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Exper_EWVM-04 VDSL modem için firmware lazım.
    Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-11 Saat 21:23
Sorun halen günceldir. İki bilgisayarın bağlanmasıyla oluşan internet kopması sorununu hallettim lakin bazı oyun ve uygulamaların bir çok ip ile iletişim kurmaları halinde internet kopmaya devam ediyor.
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,203 Saniyede Yüklendi.

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama