ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > Adsl Yardım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ADSL

ADSL Teknik Servis

ADSL ARAYÜZÜNE ULAŞAMIYORUM.!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mahmut45 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 7
  Alıntı mahmut45 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL ARAYÜZÜNE ULAŞAMIYORUM.!
    Gönderim Zamanı: 11-Ocak-11 Saat 19:38
MRB ARKADAŞLAR AİRTİES-RT206 MODEMİM VAR. 192.168.2.1 ADRESİNE GİRİYORUM KULLANICI ADI VE PAROLA SORULAN SAYFA GELMİYOR YÜKLENİYOR DİYİP DURUYO 1 GÜN BEKLESEN BİLE AÇILMIYOR PC YE FORMAT ATINCA DÜZELİYOR AMA 2-3 AY SONRA HEP AYNISI OLUYOR BU SORUN NEDEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR? ACABA ETHERNET DRİVERİNİ TEKRAR YÜKLEYİNCE SORUN DÜZELİRMİ? MASAÜSTÜ PC DE GİRİYODU BOZULDU LEPTAPLA GİRİYODUM ODA GİTTİ BEN NE YAPACAM ŞİMDİ YARDIM EDİN..SAYFA BİR TÜRLÜ AÇILMIYOR KULLANICI ADINI ADMİN TTNET ŞEKLİNDE YAZINCA OLUYORDU AMA İŞTE O SAYFA AÇILMIYOR YÜKLENİYOR DİYİP DURUYO SORUN ADSLDE DEĞİL PC NASIL DÜZELTİCEM YARDIM EDİN.
Yukarı Dön
mahmut45 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mahmut45 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL ARAYÜZÜNE ULAŞAMIYORUM.!
    Gönderim Zamanı: 11-Ocak-11 Saat 19:43

Kimse Bilmiyor mu bunu acaba ana pc de ki komşu beni engelliyebilir mi öyle bir özellik mümkün mü b adsl de?

Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 740
  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL ARAYÜZÜNE ULAŞAMIYORUM.!
    Gönderim Zamanı: 11-Ocak-11 Saat 20:06
Orjinalini yazan: mahmut45

MRB ARKADAŞLAR AİRTİES-RT206 MODEMİM VAR. 192.168.2.1 ADRESİNE GİRİYORUM KULLANICI ADI VE PAROLA SORULAN SAYFA GELMİYOR YÜKLENİYOR DİYİP DURUYO 1 GÜN BEKLESEN BİLE AÇILMIYOR PC YE FORMAT ATINCA DÜZELİYOR AMA 2-3 AY SONRA HEP AYNISI OLUYOR BU SORUN NEDEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR? ACABA ETHERNET DRİVERİNİ TEKRAR YÜKLEYİNCE SORUN DÜZELİRMİ? MASAÜSTÜ PC DE GİRİYODU BOZULDU LEPTAPLA GİRİYODUM ODA GİTTİ BEN NE YAPACAM ŞİMDİ YARDIM EDİN..SAYFA BİR TÜRLÜ AÇILMIYOR KULLANICI ADINI ADMİN TTNET ŞEKLİNDE YAZINCA OLUYORDU AMA İŞTE O SAYFA AÇILMIYOR YÜKLENİYOR DİYİP DURUYO SORUN ADSLDE DEĞİL PC NASIL DÜZELTİCEM YARDIM EDİN.

Merhaba,
Aramıza hoşgeldiniz.Katılımcılığınızı tüm konularda beklemekteyiz.Clap

AirTies RT-206 Modemlerde Port ayarlarini yapmak için internet tarayıcınızda
Size Kullanıcı Adı ve Şifre soracaktır,

Kullanıcı adı: admin

Şifre: ttnet girip, Tamam tıklayın.
Çıkan Menünün sol tarafındaki pencereden NAT ve onun altından Port Yönlendirme seçin. Aşağıdaki gibi doldurun. Kaydet tıklayın.
İşlem tamam
not: modem ayarları sıfırlanırsa arayüze ulaşırsınız.bunları yapmak için tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazıp enter'a basın modeme ulaşırsınız.bunu  kablolu bağlantı ile yapın daha iyi derim.modemin varsayılan kullanıcı adı ve şifresi kitapçıkta vardır.oradan bakıp girersiniz.girince tüm ayarları yapabilirsiniz.şifreleme ve mac filtreleme çok önemli.modem şifresini mutlaka değiştirin.zamanaşımı dediğim gibi 5 dakika üzerinde olmasın.o zamanaşımı arayüzde işlem yapmadığınızda açık olsa bile 5 dk ayrlı ise dolunca otomatik olarak arayüzden çıkış yapmayı sağlar.giriş başlangıcına döner.isim ve şifre girilmemiş olarak.
Yukarı Dön
mahmut45 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 11-Ocak-11 Saat 21:11
yav ben anlatamadım size ben bunları biliyorum kullanıcı adı ve şifrenin olduğu sayfaya girmiyor yazıyorum 192.168.2.1 diye yükleniyor sayfa açılmıyor
Yukarı Dön
mahmut45 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 11-Ocak-11 Saat 21:19
http://img11.imageshack.us/i/192pd.jpg/ Burda link var sayfa görüntülenemiyor diyor
Yukarı Dön
mahmut45 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 11-Ocak-11 Saat 21:21
Orjinalini yazan: Nasa-Mehmet

Merhaba,
Aramıza hoşgeldiniz.Katılımcılığınızı tüm konularda beklemekteyiz.Clap

AirTies RT-206 Modemlerde Port ayarlarini yapmak için internet tarayıcınızda
Size Kullanıcı Adı ve Şifre soracaktır,

Kullanıcı adı: admin

Şifre: ttnet girip, Tamam tıklayın.
Çıkan Menünün sol tarafındaki pencereden NAT ve onun altından Port Yönlendirme seçin. Aşağıdaki gibi doldurun. Kaydet tıklayın.
İşlem tamam
not: modem ayarları sıfırlanırsa arayüze ulaşırsınız.bunları yapmak için tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazıp enter'a basın modeme ulaşırsınız.bunu  kablolu bağlantı ile yapın daha iyi derim.modemin varsayılan kullanıcı adı ve şifresi kitapçıkta vardır.oradan bakıp girersiniz.girince tüm ayarları yapabilirsiniz.şifreleme ve mac filtreleme çok önemli.modem şifresini mutlaka değiştirin.zamanaşımı dediğim gibi 5 dakika üzerinde olmasın.o zamanaşımı arayüzde işlem yapmadığınızda açık olsa bile 5 dk ayrlı ise dolunca otomatik olarak arayüzden çıkış yapmayı sağlar.giriş başlangıcına döner.isim ve şifre girilmemiş olarak.

Birde yazmışsınız aşağıdaki gibi doldurun diye aşağıda bişey yazmıyor??Nerede?
Yukarı Dön
Nasa-Mehmet Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 740
  Alıntı Nasa-Mehmet Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL ARAYÜZÜNE ULAŞAMIYORUM.!
    Gönderim Zamanı: 11-Ocak-11 Saat 21:22

yav ben anlatamadım size ben bunları biliyorum kullanıcı adı ve şifrenin olduğu sayfaya girmiyor yazıyorum 192.168.2.1 diye yükleniyor sayfa açılmıyor
Merhaba,
Sorun hala devam etmesine üzüldüm ama çözüme ulaşmak adına sizi yönlendirelim o zaman,
Muhtemelen modemin yazılımdandır, Airties sitesinden güncel firmware'i indirip modemi resetle ve hiçbir ayar yapmadan (ayar yapınca ulaşamayacaksın çünkü) önce firmware'i güncelle.Ondan sonra ayarlarını yap ve yeniden dene.
Yukarı Dön
mahmut45 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderim Zamanı: 11-Ocak-11 Saat 21:53
Onların hepsini denedim sorun adslde değil bnm pc de diğer pclerden giriyor fotmat atınca düzeliyor acaba driverdan mı oluyor diye düşünüyorum ben birde onu deniyicem.
Yukarı Dön
guroly Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı guroly Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL ARAYÜZÜNE ULAŞAMIYORUM.!
    Gönderim Zamanı: 17-Kasım-15 Saat 13:45
sorunun çözümü java, bilgisayardan javayı kaldırıp tekrar deneyin.
Ben öyle çözdüm :)
Yukarı Dön
CGRScorpio Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı CGRScorpio Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL ARAYÜZÜNE ULAŞAMIYORUM.!
    Gönderim Zamanı: 25-Aralık-15 Saat 19:24
Kardesim arayuz geciti degismis olabilir bilgisayarin arama yerine cmd yaz cmd acilinca icine ipconfig yaz ve biraz asagiya in orda varsayilan ag gecidi olcak ordaki ip yi gir
Yukarı Dön
mehmetcan38080 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı mehmetcan38080 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ADSL ARAYÜZÜNE ULAŞAMIYORUM.!
    Gönderim Zamanı: 27-Şubat-16 Saat 07:54
bendede aynı sorun vaar imdaaaaaat
mehmetcab..sezer
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 3,484 Saniyede Yüklendi.

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama