ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilgisayar > Bilgisayar Yazılım
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş


DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri 


ADSL


ADSL Teknik Servis


Yepyeni Windows Wista

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yepyeni Windows Wista
    Gönderim Zamanı: 05-Mart-06 Saat 20:19
Microsoft'un patronu Bill Gates, ABD'deki Elektronik Fuarı'nda, bu yıl sonunda piyasaya çıkması beklenen Vista'yı tanıttı.

Yeni işletim sisteminin üçünün ev kullanıcıları için olduğunu anlatan Gates, ikisinin iş dünyası ve birinin de gelişmekte olan ülkeler için tasarlandığını söyledi.

Vista'nın ev kullanıcıları için tasarlanan sürümlerinden biri, bilgisayar kullanıcılarına yüksek çözünürlüklü (HD) televizyon programlarını kaydetmeleri ve yeniden izlemeleri olanağını sağlıyor.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Vista, şu altı sürümden oluşacak: Vista Business, Vista Enterprise, Vista Home Basic, Vista Home Premium, Vista Ultimate ve Vista Starter.

Her ölçekteki şirketler için temel sürüm olacak "Vista Businnes", kuruluşların kendi bilgisayarlarını yönetmelerini sağlayacak araçlar sunacak.

Enterprise sürümü ise Business sürümüne ek olarak, bilgisayarın çalınması veya kaybolması durumunda gizli verilerin görülmesini engelleyecek bir sistemin de dahil olduğu 'BitLocker'a sahip olacak.

Home Basic sürümü, bilgisayarlarında internete girmek, e-posta göndermek, basit belgeler yazmak ve düzeltmek isteyen kullanıcılara yanıt verirken, ayrıca masaüstü arama ve güvenlik araçlarını da dahil edecek.

Home Premium ise Home Basic'e ek olarak yeni bir grafik arayüze sahip olacak. Dijital görüntü ve müzik arşivlerini düzenleme, çalma olanağı sağlayan bu sürüm DVD kayıt olanağı ve Xbox 360'a bağlanma imkanı da tanıyor.

Vista Ultimate, Business ve Home sürümlerinin tamamını bir pakette toplarken, Starter adlı sürüm ise kalkınmakta olan ülkelerdeki düşük kapasiteli bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlandı.


ÇEŞİTLİ ÖZELLİKLERİ

Microsoft'un daha önce Longhorn kod adıyla bilinen yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista'nın ilk deneme sürümü 'Vista Beta 1' daha önce deneme amacıyla ve sınırlı sayıda yayınlanmıştı.

Arayüzünde yarı şeffaf karakterler ve görseller kullanılan Vista'nın en çok konuşulan özelliği ise hızla yükselen eğilime uygun olarak arama teknolojilerini işletim sistemine entegre etmiş olması.

Windows Vista'nın yeniliklerinden bir diğeri de yeni internet tarayıcı Internet Explorer 7 olacak. Microsoft, yeni işletim sistemi ile desteklenen tarayıcının daha güvenli olduğunu savunuyor.

Vista'da ayrıca dışarı çıkışlar için güvenlik duvarı, dışarıdan verileri tarayan bir filtre de bulunuyor. Servis Paketi 2 destekli Windows XP'deki güvenlik duvarı sadece içeri girişleri koruyordu.


kolay gelsin.......
Yukarı Dön Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama