ADSL Teknik Servis Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Adsl > VDSL
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

ADSL

ADSL Teknik Servis

VDSL bağlatırken ve sonra hız tecrübelerimiz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bleem Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı bleem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: VDSL bağlatırken ve sonra hız tecrübelerimiz
    Gönderim Zamanı: 14-Ocak-09 Saat 21:34

Biz (Şirkette) kullanıyoruz İzmir'de VDSL

32 mbit için fazla uzak kaldık. 19mbitten fazla görmedi bu yüzden 16ya geri düşürdük.

1 hafta önce başvurduğumuz ancak sürekli kopan bir VDSL bağlantımız vardı. Nihayet bugün testler sonucu sorunun bina içi kablo kalitesizliğinden kaynaklandığını keşfedip sorunu çözdük ve ofisimize hızlı interneti ulaştırdık.

Diyeceksiniz ki “VDSL henüz dağıtıma başlamadı”. Bizde öyle sanıyorduk ama bazı hosting firmaları ve telekom firmaları aracılığıyla bu servise ulaşılabiliyormuş. Servis için bir VDSL modem almanız ve Telekom santraline uzaklığınızın onaylanması yeterli. Maksimum 1500 metre uzaklıkta olmanız gerekmekteymiş. (Bizimki 1290 metre idi.)

Başımdan geçen tüm konuyu bloga yazdım. Umarım reklam sayılmaz.

Konuyu tam olarak blogda paylaştım: vdsl bağlamak

• Rapidshare üzerinde yaptığımız dosya indirme transferlerinde 16 Mbit’in dosya indirme hızı olan 2 MB (8 bit = 1 bayt) değerine rahatlıkla görebiliyoruz. (Rapid premium)
  • Hızı yüksek olan bir çok dosya indirme sunucusundan 2 MB üst sınırımızda dosya indirebiliyoruz. (Acaba 32 Mbit alabilseydik 4 MB görebilir miydim bilmiyorum.)

Bu indirme testlerinin tümü Flashget uygulaması ile yaptık.

• Yukarı Dön
    sanalci53 Açılır Kutu Gör
    Admin
    Admin

Gönderilenler: 32
      Alıntı sanalci53 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: VDSL bağlatırken ve sonra hız tecrübelerimiz
        Gönderim Zamanı: 14-Ocak-09 Saat 22:39
    vdsl satişi basladımı vermıs oldugunuz bilgiler icin tesekkür ederiz sizden ricamiz  birazda ayrıntı vere bilirmısın nereden basvuru yapılıyor ücretler modem fiyatları vs  simdiden tesekkür ederiz
    Yukarı Dön
    bleem Açılır Kutu Gör
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Gönderilenler: 2
      Alıntı bleem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: VDSL bağlatırken ve sonra hız tecrübelerimiz
        Gönderim Zamanı: 15-Ocak-09 Saat 16:31
    Merhaba. Blogumda da yazdığım gibi bazı hosting servisleri üzerinden VDSL servisinin satılması başlanmış. Yukarıdaki blogumun linki silinmiş sanırım tekrar yazayım: http://www.tiport.com/32-mbit-hizli-internet-vdsl-isteyince-baglaniyor-716.html

Biz İzmir'de niobeweb adlı firmadan aldık. Bildiğim kadarıyla istanbul içinde kbh diye bir firma varmış. Birçok firma telekomdan önce satmaya başlayacak sanırım.http://www.tiport.com/32-mbit-hizli-internet-vdsl-isteyince-baglaniyor-716.html

Modem için 250 YTL fiyat ödedik.  Fiyatlarda 16 Mbit 129YTL, 32 Mbit 169 YTL idi.
    Yukarı Dön
    Ninjaselo Açılır Kutu Gör
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Gönderilenler: 13
      Alıntı Ninjaselo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: VDSL bağlatırken ve sonra hız tecrübelerimiz
        Gönderim Zamanı: 10-Şubat-09 Saat 01:29
    Bende aldım, bugün bağlandı.
    24 ay sözleşme yapılınca modem hediye. Yok ben modemin parasını veriyim, isteyince üyeliğimi iptal ederim derseniz 300TL modem parası veriyorsunuz. Modem ZTE diye bişey bu arada Çin işi olma ihtimali %99.99, bu seçiminden dolayı ttnet'i kutluyoruz...Clap

Ewet, en çok merak edilen konu herhalde hız...
    16 Mbit bağlantımla 1950 Kb/s gördüm bu gece. Fakat bu rapidshare'den 4 dosya birden indirirken oldu.
    Rapid'den tek dosya indirirken 750 Kb/s civarında oluyor. Ama bu değer rapid'in o anki durumuna göre artıp azalabilir.
    Başka bir yerden indirirken ise 550 Kb/s gördüm.

İndirmeleri Internet Download Accelerator programı ile yapıyorum.(tavsiye de ederim bu arada, yıllardır kullanırım, bazı ufak tefek "bug"lar hariç genelde iyi bir program)

Ha bu arada santralden evime gelen kablonun uzunluğu 750 metreyi buluyor...
    Yukarı Dön
    galthor Açılır Kutu Gör
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Gönderilenler: 10
      Alıntı galthor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: VDSL bağlatırken ve sonra hız tecrübelerimiz
        Gönderim Zamanı: 03-Mart-09 Saat 01:07
    max. 14000bps gördüm ben... microsoftun sitesinden gündüz saatlerinde 800KB/s ile download yaptım...
    4mbit adsl.e göre çok hesaplı bir bağlantı bence..
    __everytime i die__
    Yukarı Dön
    Vku Açılır Kutu Gör
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Gönderilenler: 1
      Alıntı Vku Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: VDSL bağlatırken ve sonra hız tecrübelerimiz
        Gönderim Zamanı: 03-Haziran-09 Saat 13:08
    Merhaba iyi günler dün 32 mb  lik bağlantı aldık
    1.8 mb  ile download yapiyor az normalde  ama neyse
    ama  sayfa acilişlari msni acma aşırı yavaş başınıza geldimi bilmiyorum birde 
    DSL Servis Sağlayıcınızla bağlantınızı test ediniz
    VDSL Senkronizasyonu test ediniz: PASS  Yardım
    ATM OAM F5 segman ping'ini test ediniz: FAIL  Yardım
    ATM OAM F5 uçtan-uca ping'i test ediniz: FAIL  Yardım

test ekranında var bunlar 

Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

DigiNet, Digiturk İnternet Paketleri

Adsl Kota | Firma Ekle | Digiturk | Maliye Borç Sorgulama